środa, 21 listopada 2018

Relacja ze spotkania DKK 14.11.2018 r.


14 listopada 2018 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Morfina”. W spotkaniu wzięło udział 9 osób.
Dla czytelników naszego klubu było to już drugie spotkanie z książką Szczepana Twardocha. Pierwsza – „Drach” – do dziś jest bardzo dobrze i żywo wspominana, dlatego też „Morfinie” towarzyszyły duże emocje. Po raz kolejny okazało się, że trafiamy na bardzo dobrą lekturę. To książka wymagająca, ukazująca człowieka który zmaga się, z problemem. Jednocześnie pojawia się wiele nawiązań do patriotyzmu, poszukiwania tożsamości narodowej, rozterek wojennego czasu, ale też walki z nałogiem… Czytelnicy zgodnie uznali, że jest to, zapadająca w pamięć, książka warta polecenia.


Na zakończenie czytelnicy otrzymali książkę „Dzidzia” Sylwii Chutnik, a także możliwość wypożyczania innych książek autorki, gdyż kolejne spotkanie 10 grudnia będzie właśnie spotkaniem autorskim z Sylwią Chutnik