piątek, 7 października 2016

Warsztaty ekologiczne "Rozpoznajemy tropy i ślady zwierząt"„Każdy trop jest śladem, ale nie każdy ślad jest tropem” - takim zagadkowym stwierdzeniem pani Kinga Nowak z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego rozpoczęła warsztaty, w których wzięli udział uczniowie klas I i II ze Szkoły Podstawowej w Popowie. Następnie wyjaśniła różnicę między tropem a śladem, pokazała jak wyglądają tropy łosia, daniela czy dzika i zaprezentowała  ślady jakie zostawia puszczyk, dzięcioł czy bóbr. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną i aktywnie brały udział w zajęciach. Na zakończenie mogły  odbić  trop wybranego zwierzęcia w masie solnej i zabrać go ze sobą na pamiątkę.
Warsztaty zrealizowano w ramach projektu "Edukacja ekologiczna w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu". środa, 5 października 2016

Wystawa fotograficzna Elżbiety i Feliksa Walichnowskich


4 października br. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Elżbiety i Feliksa Walichnowskich.  Fotografie pani Elżbiety zatytułowane „Nauka latania” dokumentują  kolejne etapy rozwoju drozdów, które uwiły gniazdo na  łowickiej działce autorki. Fotografie pana Feliksa zebrane pod nazwą „Budzi się las”, przedstawiają kadry z olszyńskiego lasu uchwycone podczas porannych spacerów.
Wystawę będzie można oglądać do końca października. Zapraszamy.poniedziałek, 3 października 2016

Spotkanie z historią - TOMASZ PONCINO29 września w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbyło się spotkanie z Piotrem Chorążakiem - studentem dziennikarstwa i nowych mediów, pasjonatem historii Łowicza - który opowiedział  o włoskim architekcie Tomaszu Poncino i o projektach zrealizowanych przez niego w Łowiczu. Jego charakterystyczny styl do dziś możemy odnaleźć w kościele i klasztorze sióstr bernardynek, łowickiej katedrze czy kamienicy przy ulicy Zduńskiej 42.