środa, 21 stycznia 2015

Spotkanie inauguracyjne DKK w Łowiczu
   W czwartek 15 stycznia 2015 roku o godzinie 17.00 odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu.  W spotkaniu wzięło udział 10 osób, były to wyłącznie panie.
   Celem spotkania było określenie gustów czytelniczych i oczekiwań uczestniczek Dyskusyjnego Klubu Książki. Moderatorka tak poprowadziła rozmowę, aby każda z osób mogła powiedzieć jaki gatunek literacki lubi, czy ma preferowanych autorów i w jakich okolicznościach czytanie sprawia jej największą przyjemność. Cała grupa była dość zgodna co do preferowanych gatunków. Najczęściej wymieniano powieść obyczajową, biograficzną i literaturę faktu. Kilka osób docenia kryminały, ale panie chciałyby także czytać książki optymistyczne. Uznano, że grupa skupiać się będzie na ambitnych tytułach, ale czasem można też przeczytać coś lżejszego. Najmniej chętnie czytelniczki sięgną po literaturę kobiecą i historyczną, a nie będą czytać science-fiction i fantasy. Wszystkie te sugestie zostaną wzięte pod uwagę przy wyborze tytułów na kolejne spotkania.  
  

Na zakończenie czytelniczki otrzymały książkę "Listy na wyczerpanym papierze", o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu w czwartek 12 lutego.