wtorek, 28 lutego 2017

Zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu fotograficznego ,,PRZYŁAPANI NA CZYTANIU''
Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki
22 lutego 2017r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki  „Córki rozbójniczki”. W spotkaniu wzięło udział 10 osób. Było to spotkanie specjalne, gdyż zostaliśmy zaproszeni przez jedną z czytelniczek do Jej domu. W związku z następującym dzień później Tłustym Czwartkiem, na stole pojawiły się pączki.
Książka Grażyny Plebanek to zbiór felietonów o bohaterkach literackich – kobietach charakterystycznych. Przez autorkę przemawiają poglądy feministyczne, co nie wszystkim czytelnikom przypadło do gustu. Pozycja ta została oceniona jako nierówna, przy fascynujących, wyciągających rozdziałach pojawiają się i takie, które omijano. Poruszenie tematu feminizmu jest wbiciem kija w mrowisko, co zaowocowało bardzo ciekawą i rozbudowaną dyskusją, wykraczającą poza wspomniane w książce zagadnienia.
Na zakończenie czytelnicy otrzymali książkę Józefa Hena „Pingpongista”, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu w środę 15 marca