czwartek, 21 marca 2013

TYDZIEŃ Z INTERNETEM W PBP
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu,  w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, zorganizowała dwa spotkania dla osób z pokolenia 50+.
 18 i 20 marca Latarnicy Polski Cyfrowej-Paweł Pięta i Andrzej Jankowski- licznie przybyłym na zajęcia  uczestnikom, przedstawili korzyści jakie daje codzienne uczestnictwo w cyfrowym świecie. Omówili zasady bezpiecznego korzystania z komputera i sieci oraz wytłumaczyli dlaczego Internet jest dla wszystkich, bez względu na wiek. Podczas części praktycznej pomogli stawiać pierwsze kroki w Internecie tym, którzy korzystali z sieci po raz pierwszy i odpowiadali na bardziej wnikliwe pytania tym, którzy pierwsze kroki mieli już za sobą.  

         


 
 
      Malarstwo Anny Szcześniak
Do końca marca można oglądać w Powiatowej Bibliotece Publicznej wystawę malarstwa Anny Szcześniak - są to reprodukcje wykonane 
na papierze fotograficznym.
Anna Szcześniak - Łowiczanka z urodzenia – współpracuje z wieloma instytucjami kultury, bierze udział w licznych warsztatach, wystawach, podczas których prezentuje swoje prace.
Prezentowane prace zachwycają bogatą kolorystyką i tematyką nawiązującą do regionu łowickiego, podkreślając jego piękno. 
Tematem prezentowanych prac są kwiaty, pejzaże i dawne chaty.

 

środa, 20 marca 2013


UWAGA!
W dniu 22.03.2013 r. (piątek)
Biblioteka będzie czynna do godz. 15.00
w związku z organizacją spotkania
z prof. dr hab. Dobiesławem Jędrzejczykiem.
Za utrudnienia przepraszamy.