środa, 15 maja 2019

Postapokalipsa w bibliotece


Dziś w bibliotece gościliśmy młodzież z ZSP nr 4 i ZSP nr 1 w Łowiczu na spotkaniu autorskim z Dominiką Tarczoń. Autorka postapokaliptycznej powieści Pieśń o Warszawie przybliżyła uczniom tematykę fantasy. Opowiedziała również o swoich pasjach, zainteresowaniach i przygodzie z pisarstwem. W związku z tym, iż zawodowo zajmuje się tworzeniem treści,  m.in. recenzowała książki nadsyłane do wydawnictwa, doradzała młodzieży jak najlepiej i najskuteczniej wypromować i wydać swoje publikacje. Młoda i pełna pasji autorka przekazała wiele dobrej energii i zapału  zgromadzonej publiczności.  Dziękujemy za spotkanie czekamy na kolejne powieści.

M.B.


foto. PBP w Łowiczu

wtorek, 14 maja 2019

Kolejna wizyta przedszkolaków w bibliotece


10 maja PBP w Łowiczu odwiedziła kolejna grupa dzieci z Przedszkola nr 5 „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki poznały zasady zachowania się w bibliotece, zwiedziły czytelnię i wypożyczalnię, zapoznały się z księgozbiorem oraz nauczyły się wypożyczać wybrane utwory. Ponadto dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza i wcieliły się w jego rolę. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek. Przedszkolaki w podziękowaniu za przeprowadzoną lekcję biblioteczną wręczyły pani bibliotekarce własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły. Zapewniły również, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. 
K.W.poniedziałek, 13 maja 2019

"Z książką na walizkach"- spotkanie z Tomaszem Trojanowskim


W piątek, 10 maja naszą biblioteką zawładnęły dzieci ze szkół podstawowych z Łowicza i Mastek. Wszystko za sprawą kolejnej już edycji akcji Wydawnictwa Literatura „Z książką na walizkach”. W tym roku na spotkaniu autorskim gościliśmy pana Tomasza Trojanowskiego – pisarza książek dla dzieci, autora scenariuszy radiowych i telewizyjnych.
Pan Tomasz zabrał dzieci w cudowną podróż do świata książek. Opowiedział o swoim pierwszym zetknięciu się z książką, ulubionych lekturach oraz o tym, jak zaczęła się jego przygoda z pisarstwem.  Uczniowie przekonali się, że czytanie pobudza wyobraźnię i daje wiele radości. Spotkanie wpisało się w trwający Tydzień Bibliotek.
M.B.Zdjęcia: PBP w Łowiczu