środa, 11 września 2019

Ekologiczny Konkurs Fotograficzny ,,Las wokół nas''Karta zgłoszeniowa dla osoby niepełnoletniej (wypełnia opiekun/rodzic ucznia)


Karta zgłoszeniowa dla osoby pełnoletniej

poniedziałek, 9 września 2019

,,MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK'' ruszamy z wyprawkami dla Maluchów


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu wraz z  ponad 5200 bibliotekami
w Polsce rozpoczęła realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek” .


Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.
W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie pojawi się na stronie www-wielki-czlowiek.pl pod koniec maja 2019 r.
Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

Zapraszamy do biblioteki ! 

 WYPRAWKI CZEKAJĄ NA MALUCHÓW !

19 września godz.17.00 zapraszamy ,,NA PODDASZE'' na spotkanie DKK


8. Narodowe Czytanie za nami8. Narodowe Czytanie za nami...

8 września spotkaliśmy się wraz z zaproszonymi gośćmi, w sali barokowej łowickiego muzeum, na ósmej odsłonie Narodowego Czytania. W tym roku prezentowaliśmy nowele wybrane przez Parę Prezydencką. Te niewielkich rozmiarów utwory prozatorskie skupiały się wokół bohaterów ukazywanych w codziennych realiach życia, które odsłaniało w nagłym blasku niezwykłość lub tragizm ludzkiego losu. Utwory te są na trwałe wpisane w historię polskiej literatury a ich wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.
Czy dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności? Na to pytanie mogli odpowiedzieć Ci, którzy wraz z nami uczestniczyli w wydarzeniu. W roli lektorów wystąpili: Starosta Łowicki - Marcin Kosiorek, Przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego - Marek Jędrzejczak, Burmistrz Miasta Łowicza - Krzysztof Jan Kaliński, Przewodniczący Rady Miejskiej - Henryk Zasępa, Wójt Gminy Zduny - Krzysztof Skowroński, dyrektorzy: Muzeum w Łowiczu - Grzegorz Dębski,  Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej – Adrianna Kaczor oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi - Danuta Zakrzewska, osoby znane z życia miasta i powiatu: Joanna Bolimowska, Krystyna Kucharska, Anna Bieguszewska, ks. Robert Kwatek, Kamil Sobol, przewodnicy PTTK: Zdzisław Kryściak, Jacek Rybus, Wojciech Czapnik, Jadwiga Sokół – czytelnik roku naszej biblioteki a także przedstawiciele mediów: Mirosława Wolska Kobierecka, Magdalena Gorożankin oraz Mirosława Czubak.
 Zwieńczeniem tegorocznego Narodowego Czytania był wspaniały koncert jednego z najbardziej dynamicznych i kreatywnych zespołów muzycznych młodego pokolenia – ALDO DUO.  Laureaci wielu prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych, koncertujący w Polsce i Europie.Po raz kolejny znamienici goście: przedstawiciele władz, instytucji, mediów, przewodnicy, czytelnik roku PBP,
wzięli udział w głośnym czytaniu organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu
pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. 
 Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu. 


Relacje w mediach: