środa, 30 października 2019

Zapraszamy po liczne NOWOŚCI na jesienne dni! Duży wybór, ciekawa literatura dla każdego:-)

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych w ramach 
Programu Wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa''
 Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

poniedziałek, 28 października 2019

Spotkanie z cyklu Ludzie z pasją ,,Łowickie drogi w twórczości Stanisława Żaka'' 25.10.2019


Łowickie drogi w twórczości Stanisława Żaka
25 października w sali barokowej łowickiego muzeum odbyła się promocja książki Stanisława Żaka pt. „Poznajmy Łowicz i okolice”.
Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu pn. „Ludzie z pasją”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu.
Stanisław Żak urodzony we wsi Skaratki, w dorosłym życiu związany z Łowiczem, jest człowiekiem pełnym pasji, żywo interesuje się literaturą i historią, od lat pisze kronikę i wiersze.
W 2018 roku wydał 3 publikacje będące zbiorami wierszy i wspomnień:
„W Skaratkach żyłem” oraz „Łowickie ścieżki” i ostatnia „Poznajmy Łowicz i okolice”. Autor mówił o pracy nad książką i o jej treści, skupiając się głównie na wątkach łowickich i miejscach bliskich jego sercu.
Mogliśmy wysłuchać recytacji wierszy zawartych w publikacji w wykonaniu pań z Klubu Seniora ,,Radość’’:   Władysławy Godziszewskiej, Krystyny Czerwińskiej, Ewy Tomczak, Wandy Zuchory i Krystyny Kunikowskiej. Spotkanie uświetnił występ chóru Klubu Seniora „Radość”.
Organizatorzy spotkania: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, Klub Seniora ,,Radość' oraz Muzeum w Łowiczu.Relacja ze spotkania z autorem książki ,,Poznajmy Łowicz i okolice'' na portalu lowicz24👇 https://lowicz24.eu/artykul/promocja-ksiazki-poznajmy/832212


25.10.2019 r. lekcja biblioteczna dla uczniów z ZSP nr 2 w Łowiczu

W piątek, 25 października, gościliśmy młodzież z ZSP nr 2 w Łowiczu. Uczniowie, podczas lekcji bibliotecznej, dowiedzieli się jakie zadania pełnią biblioteki powiatowe,  zapoznali się z księgozbiorem PBP w Łowiczu oraz katalogiem internetowym. Podczas warsztatów wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności wyszukiwania materiałów bibliotecznych na regałach w naszej placówki. Mamy nadzieję, że już niedługo każda z osób obecnych na spotkaniu,  będzie miała u nas swoją kartę. Do zobaczenia!
 


Relacja ze spotkania DKK 24.10.2019


Za nami koleje spotkanie DKK. 24 października, w bibliotece, dyskutowaliśmy o książce ,,Pendereccy. Saga rodzinna’’. W roli moderatora debiutował pan Piotr Chorążak.  Omówiona książka  ukazuje prywatne życie słynnego kompozytora oraz historię jego kariery. Rozmowa obfitowała w wiele ciekawych uwag i spostrzeżeń, każdy miał swoje zdanie na temat bohatera książki i jego muzyki. Dziękujemy nowym klubowiczom za zainteresowanie spotkaniami i ciekawy głos w dyskusji.  Kogo nie było, niech żałuje! Podziękowania należą się także panu Piotrowi za przyjęcie zaproszenia do prowadzenia klubu i słodkości, którymi nas rozpieszcza. Kolejna spotkanie już 28 listopada,  będziemy dyskutować o książce ,,Jak zawsze’’ Zygmunta Miłoszewskiego.