piątek, 30 stycznia 2015

Młodzież w bibliotece                Dziś (30.01.2015) naszą bibliotekę odwiedziła klasa Ic z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie.  Na lekcji bibliotecznej młodzież poznała podstawowe terminy biblioteczne i nauczyła się korzystać z komputerowego katalogu PBP dostępnego w Internecie. Na zakończenie uczniowie samodzielnie mogli przećwiczyć zdobyte podczas zajęć wiadomości. 
            Serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i niezwykle miłą atmosferę a  szkole gratulujemy wspaniałych uczniów.


środa, 28 stycznia 2015

Warsztaty recytatorskie w bibliotece      28 stycznia 2015r. w godzinach od 10.00 do 14.00 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbyły się warsztaty przygotowujące młodzież do eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Warsztaty poprowadził Marcin Wartalski - aktor, reżyser i instruktor teatralny. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu łowickiego wraz z opiekunami.  
 60 osobowa grupa z  zainteresowaniem wysłuchała uwag aktora i  z  zaangażowaniem wykonywała ćwiczenia z emisji głosu. W drugiej części spotkania młodzież pracowała z tekstami przygotowanymi przez prowadzącego warsztaty. 
Na zakończenie Marcin Wartalski odpowiadał na indywidualne pytania zainteresowanych uczniów i opiekunów.

UWAGA CZYTELNICY

Wykład nt. "Styczniowy Łowicz XIX i XX wieku"  Zbigniewa Zagajewskiego planowany na dzień 29 stycznia br. nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu.