piątek, 10 maja 2019

Sławomir Koper - relacja ze spotkania
        9 maja w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy  PBP w Łowiczu odbyło się spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, historykiem, autorem książek popularnonaukowych, publicystą i scenarzystą. Pisarz opowiadał o początkach swojej pracy twórczej, kryteriach doboru tematów, sposobach docierania do informacji. W niezwykle żartobliwy sposób opisał relacje panujące w świecie wydawniczym. Odniósł się także do nie zawsze pochlebnych opinii historyków. Podkreślił, że nie ma ambicji naukowych, lecz stara się popularyzować historię, dlatego też w swoich utworach skupia się na tych aspektach, które są interesujące dla przeciętnego czytelnika. Zaznaczył również, że w ramach etyki zawodowej nigdy nie ujawnia krępujących czy gorszących informacji na temat osób żyjących.
       Na prośbę uczestników spotkania zdradził tajniki swojego warsztatu. Dużym zaskoczeniem dla zebranych było przedłożenie przez pisarza ciężkiej pracy nad natchnienie twórcze. Artysta podkreślił, że pisarstwo wymaga pełnego zaangażowania, systematyczności i skrupulatności. Na koniec podzielił się planami wydawniczymi oraz zapowiedział poszerzenie działalności z zakresu scenopisarstwa.
K.W.środa, 8 maja 2019

Wizyta przedszkolaków w bibliotece


8 maja, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, w PBP w Łowiczu odbyły się warsztaty literacko-plastyczne Spotkanie z książką w bibliotece. Wzięły w nich udział dzieci z Przedszkola nr  5 „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki zapoznały się z księgozbiorem biblioteki, nauczyły się z niego korzystać i wypożyczać wybrane pozycje. Następnie wysłuchały czytanego przez panią bibliotekarkę fragmentu książki. Na zakończenie spotkania własnoręcznie wykonały zakładki do książek oraz narysowały „wymarzonego” bibliotekarza. Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy. 
K.W.
Wystawka z okazji 8 Maja w bibliotece