piątek, 1 czerwca 2018

Życzenia z okazji Dnia Dziecka dla małych czytelników od PBP w Łowiczu


Relacja ze spotkania DKK 23.05.2018 r.


23 maja 2018 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Wtedy” Joanny Olczak-Ronikier. W spotkaniu wzięły udział 4 osoby. Pisarka przedstawia losy swojej rodziny w pierwszych chwilach po zakończeniu drugiej wojny światowej. Mogłoby się wydawać, że to kolejna książka ukazująca perypetie rodzinne, jednak czytelniczki były zgodne, że autorka w bardzo ciekawy, fachowy sposób opisała historię polskiej inteligencji organizującej się w nowej rzeczywistości powojnia. Stwierdziły, że książkę bardzo przyjemnie się czytało i jest źródłem wiedzy.

Na zakończenie czytelnicy otrzymali książkę „Rodzina” Moniki Jaruzelskiej, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu w środę 27 czerwca 2018 r. o godz. 17.00, tym razem w urokliwym miejscu – mini skansenie przy Muzeum w Łowiczu. Już dziś serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny 
poniedziałek, 28 maja 2018

Wystawa Boże Ciało w Łowiczu na fotografiach Elżbiety i Feliksa Walichnowskich


W Olsztynie o Łowiczu
W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu prezentowana jest wystawa fotografii Elżbiety i Feliksa Walichnowskich  pt. BOŻE CIAŁO W ŁOWICZU 2017.
Podobną wystawę barwnych fotografii z łowickiej procesji Bożego Ciała można oglądać w największej księgarni Olsztyna - Książnica Polska oraz w reprezentacyjnej sali Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci Abecadło w Olsztynie.
Autorami są członkowie grupy pod nazwą Artystyczna Rezerwa Twórcza przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim – Elżbieta i Feliks Walichnowski. Elżbieta mieszka na stałe w Łowiczu, a Feliks jest warszawiakiem osiadłym w Olsztynie od 1945 roku.
 
Serdecznie zapraszamy w miesiącu czerwcu do oglądania nowej wystawy fotograficznej w PBP -
BOŻE CIAŁO W ŁOWICZU 2017

w obiektywie Elżbiety i Feliksa Walichnowskich


 
Fot. PBP w Łowiczu