środa, 2 stycznia 2019

Bezpłatne warsztaty bożonarodzeniowe - 18.12.2018 r.

Dnia 18 grudnia 2018 r. w godz. 15.00-17.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu zorganizowano bezpłatne warsztaty bożonarodzeniowe. Kilkoro chętnych (mam z dziećmi) wzięło w nich udział. Uczestnicy mogli poznać nowe techniki zdobienia kart świątecznych, wykonali dekoracje papierowe na choinkę (papieroplastyka) oraz dekorowali pierniczki świąteczne. Każdą zrobioną na zajęciach rzecz mogli zabrać do domów. Była to okazja, żeby rodzinnie spędzić czas w bibliotece i wykonać coś razem na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. 

 
 
 
 
 Fot. PBP w Łowiczu

Warsztaty bożonarodzeniowe dla przedszkolaków z Domaniewic -17 i 18.12.2018

W dniach 17 i 18 grudnia 2018 r. PBP w Łowiczu gościła przedszkolaków z Domaniewic. Dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę, dział książeczek dla nich przeznaczonych, posłuchać opowiadań świątecznych ale przede wszystkim wzięły udział w bożonarodzeniowych warsztatach plastyczno-cukierniczych. Każde dziecko z pomocą bibliotekarek stworzyło kartę świąteczną, piękną kopertkę oraz udekorowało pierniczek. Było bardzo wesoło i kreatywnie. Zapraszamy za rok !

 
 
 
 
 
Fot. PBP w Łowiczu

Szkolenie ,,Academica - miliony publikacji w każdej bibliotece'' -14.12.2018 r.

Dnia 14 grudnia 2018 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zorganizowała szkolenie dla bibliotekarzy z powiatu łowickiego ,,Academica - miliony publikacji w każdej bibliotece'', które poprowadził Pan Iwo Hryniewicz z Biblioteki Narodowej. Bibliotekarze mieli okazję zapoznać się bliżej z polskim systemem cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych administrowanym przez BN. Już niebawem również w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu. 


Fot. PBP w Łowiczu

Wykłady na temat profilaktyki prozdrowotnej - 13.12.2018 r.

Dnia 13 grudnia 2018 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyły się wykłady prozdrowotne  dla nauczycieli z powiatu łowickiego. Szkolenia poprowadziła Pani Justyna Białecka z PSSE w Łowiczu. Na spotkaniu przedstawiono Przedszkolny Program ,,Czyste powietrze wokół nas'', omówiono założenia realizacji programu edukacji antytytoniowej ,,Bieg po zdrowie'' na rok szkolny 2018/2019. Kustosz PBP w Łowiczu Magdalena Barlak zaprezentowała ofertę biblioteki na temat edukacji zdrowotnej dla przedszkoli i szkół.

 
 
                                                                                         Fot. PBP w Łowiczu