czwartek, 12 czerwca 2014

UWOLNIJ MAKUSZYŃSKIEGO              17 czerwca 2014r. obchodzone jest Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu włączając się w to wydarzenie zaprasza do wzięcia udziału w akcji UWOLNIJ MAKUSZYŃSKIEGO w roku 130 rocznicy urodzin tego znakomitego pisarza i krytyka teatralnego.

           Na każdego, kto w tym dniu weźmie udział w akcji przynosząc do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu trzy różne tytuły utworów Kornela Makuszyńskiego, czekają upominki.

             18 czerwca przyniesione książki uwolnimy w kilku miejscach Łowicza: Powiatowej Bibliotece Publicznej, Powiatowym Urzędzie Pracy, Przychodni Lekarzy Specjalistów ARS MEDICA oraz w Kawiarni U Dziennikarzy. 
               Każda książka otrzyma specjalną naklejkę z numerem identyfikacyjnym (BIP), dzięki czemu możliwe będzie śledzenie wędrówki każdej książki trafiającej do bookcrossingowego obiegu poprzez internetowy system monitoringu (www.bookcrossing.pl).

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.
Uwolnij swoje książki i dziel się z innymi radością czytania.

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE W BIBLIOTECE


wtorek, 10 czerwca 2014

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Popowie

             
             Szkoła Podstawowa w Popowie, przystępując  w bieżącym roku szkolnym do Ogólnopolskiej Akcji  „CAŁA  POLSKA CZYTA DZIECIOM”, zorganizowała  dla uczniów Tydzień Czytania Dzieciom w dniach 02 - 06 czerwca 2014 r.
           Opowiadania z książek Renaty Piątkowskiej czytały dzieciom osoby zaprzyjaźnione ze szkołą, reprezentujące różne instytucje i zawody.
            W dniu 6 czerwca w murach szkoły gościła dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu, Renata Fraczek.