środa, 2 listopada 2016

Relacja ze spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki
26 października 2016 r.  w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Łowiczu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Wandy Żółcińskiej „Najdroższa”. W spotkaniu wzięło udział 7 osób.
Książka wywołała w czytelniczkach dużo emocji. Główna bohaterka nie pozwalała pozostać wobec niej obojętnym - albo się ją lubiło, albo potępiało jej zachowanie. Przez długi czas pozostawała bezimienna, uczestniczyliśmy w jej rozwiązłym życiu miłosnym i trudnych doświadczenia związanych z opieką nad chorą matką. Dopiero pod koniec Sonia trochę zmienia swoje nastawienie do życia, okazuje się, że spodziewa się dziecka. Sonia w wielu osobach wzbudziła współczucie, ale także złość. Czytelniczki uznały książkę za dobry obraz życia współczesnego młodego pokolenia, które gubi się w gąszczu życiowych pokus nie mogąc znaleźć dla siebie właściwego miejsca.
Na zakończenie czytelniczki otrzymały książkę Umberto Eco "Temat na pierwszą stronę", o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu w środę 16 listopada.