piątek, 2 listopada 2018

Wystawa w bibliotece - LISTOPAD miesiąc refleksji

Listopad... czas jesienny, nostalgiczny, czas refleksji. Do tego właśnie zachęca Państwa nasza nowa wystawa w bibliotece. Niech te dni wspomnienia Wszystkich Świętych oraz zmarłych skłonią nas do zatrzymania się na chwilę, pomyślenia nad sensem istnienia oraz śmierci. Zapraszamy do biblioteki po interesujące pozycje książkowe.

środa, 31 października 2018

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 14 listopada o godz.17.00 w siedzibie PBP w Łowiczu


Relacja ze spotkania DKK 24.10.2018r.


24 października 2018 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Pachnidło”. W spotkaniu wzięło udział 6 osób.
Książka Patricka Suskinda była dla czytelników zagadką… Barwnie, aromatycznie przedstawiona historia człowieka, który zamordował 25 dziewic, chcąc zdobyć ich zapach, zafrapowała czytelników. Trudno było odczytać intencje twórcy powieści. Na pewno czytelnicy docenili warsztat olfaktoryczny autora, dużą wiedzę z zakresu perfumiarstwa i psychologii. Doceniono także wiele motywów fantastycznych pojawiających się w książce.
Na zakończenie czytelnicy otrzymali książkę „Morfina”, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu 14 listopada 2018 r.