piątek, 16 marca 2018

Tydzień z Internetem 2018 ! Włączamy się do akcji

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu.
Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już 900 000 osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.
W polskich edycjach „Tygodnia z Internetem” wzięło udział ponad 2000 bibliotek, szkół, pracowni komputerowych, organizacji pozarządowych czy innych lokalnych instytucji, które zorganizowały spotkania dla blisko 75.000 ludzi ! W najbliższym tygodniu  Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu przeprowadzi warsztaty komputerowe według scenariusza akcji Tydzień z Internetem.

UWAGA Czytelnicy ! Raz w miesiącu biblioteka będzie czynna dłużejNajbliższy termin 25.04.2018 r. /środa/ biblioteka
będzie czynna od godz. 9.00 - 18.00

UWAGA Użytkownicy Internetu ! Zmiany godzin czytelni internetowej w dniach 20-21.03.2018 r.


czwartek, 15 marca 2018

Lekcje biblioteczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w BielawachDnia 14 marca br. naszą bibliotekę odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bielawach z kl. IV i V. Uczniowie zapoznali się z ofertą kulturalno - edukacyjną placówki, obejrzeli aktualnie prezentowane wystawy. Na koniec nauczyli się korzystać z katalogu on-line i samodzielnie wyszukiwali materiały biblioteczne dostępne w bibliotece. Mamy nadzieję, że już wkrótce znów się zobaczymy.wtorek, 13 marca 2018

,,Być kobietą'' - relacja ze spotkania poetyckiego 09.03.2018 r.Dnia 9 marca 2018 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyło się spotkanie pn.  ,,Być kobietą''śpiewnie i poetycko o kobietach.

To kolejne wydarzenie z cyklu Ludzie z pasją, do udziału którego Biblioteka zapraszała wszystkich miłośników poezji. Współorganizatorem spotkania był Klub Seniora „Radość’’ w Łowiczu.
W konkursie poetyckim, który wpisał się już w tradycję tego spotkania, 14 uczestników zaprezentowało utwory własne i wiersze innych autorów o kobietach. Całość uświetnił występ Chóru Klubu Seniora „Radość’’, który zaśpiewał znane piosenki.
Panowała bardzo radosna atmosfera, śpiewnie i poetycko świętowano Dzień Kobiet.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i chęć zaprezentowania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców.

UWAGA Czytelnicy !