piątek, 17 maja 2013

„Z książką w kajaku po Ziemi Łowickiej”

Dnia 15.05.2013 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyło się spotkanie  pt. „Z książką w kajaku po Ziemi Łowickiej” zorganizowane w ramach akcji „Maj w Bibliotece”, które poprowadził przewodnik łowickiego oddziału PTTK, ratownik WOPR - Ireneusz Cybulski. Uczestnicy spotkania- uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której dowiedzieli się jakie chronione rośliny i zwierzęta można spotkać płynąc Bzurą, a także jakie historyczne miejsca warte zobaczenia znajdują się w jej pobliżu. Na zakończenie prelegent wyjaśnił jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas podróży kajakiem.

 

 


Uwaga!

 Dnia 21 maja 2013 r. (wtorek) Powiatowa Biblioteka Publiczna
w Łowiczu będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

poniedziałek, 13 maja 2013

„Z książką w plecaku po Ziemi Łowickiej”

Dnia 10.05.2013 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyło się spotkanie pt. „Z książką w plecaku po Ziemi Łowickiej” zorganizowane w ramach akcji „Maj w Bibliotece”. Pan Adam Szymański - przewodnik, komandor rajdów rowerowych, prezes łowickiego Klubu Turystyki Kolarskiej „SZPRYCHA”-  niezwykle barwnie opowiedział o szlakach rowerowych: czerwonym – SZABLE I BAGNETY, niebieskim – KSIĄŻĘCYM, zielonym – DWORY I KOŚCIOŁY prowadzących przez powiat łowicki oraz biegnących przez Bolimowski Park Krajobrazowy. Uczestnicy spotkania- uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu dowiedzieli się  w jaki sposób znakuje się szlaki, zobaczyli  jak należy czytać mapy oraz z jakimi książkami – przewodnikami warto zapoznać się przed wyruszeniem w podróż.


  
Spotkanie z pisarką Kaliną Jerzykowską

8 maja 2013r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyły się warsztaty poprowadzone przez Kalinę Jerzykowską pt. „Łapanie za słówka, czyli Tuwimowe zabawy językowe”. Kalina Jerzykowska jest absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego, teatrologiem, autorką wierszy, powieści, piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych, Damą Orderu Uśmiechu. Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka Radia Łodź i „Gazety Wyborczej” w Łodzi.
Spotkanie, zorganizowane w ramach akcji „Z książką na walizkach wokół Tuwima”, obfitowało w gry i zabawy językowe, w których chętnie uczestniczyli młodzi czytelnicy szkół podstawowych z Niedźwiady i Popowa. Autorka wybrała również najładniejszą pracę zgłoszoną w Konkursie Plastycznym organizowanym przez wydawnictwo „Literatuta”-„Rany Julek! Za co lubię Juliana Tuwima”. Praca Natalii Papugi ze Szkoły Podstawowej w Popowie 11 maja weźmie udział w finale akcji w Tomaszowie Mazowieckim.