piątek, 29 listopada 2019

UWAGA Czytelnicy !


Podziękowanie za głosowanie !

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu wygrała głosowanie w akcji Przerwa na wspólne czytanie Kinder. Znaleźliśmy się w pierwszej 50 bibliotek, które walczyły o dwie pufy i książki o wartości 5.000 zł ! Z serca dziękujemy za każdy głos :-)
Na pufach już można wypoczywać, na książeczki z niecierpliwością czekamy.
PBP w Łowiczu znalazła się na 14 miejscu w głosowaniu. Dziękujemy !!!

Informacja !


Relacja z listopadowego spotkania DKK


Za nami kolejne spotkanie DKK. 28 listopada hol biblioteki wypełnił się miłośnikami literatury, tym razem dyskutowaliśmy o książce Zygmunta Miłoszewskiego  „Jak zawsze”. Klubowicze zwrócili uwagę na wielowątkowość  powieści oraz ciekawy zamysł podróży w czasie.  Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi refleksjami i przemyśleniami.  Kolejny raz mogliśmy kosztować pysznych wypieków prosto z Restauracji Na poddaszu. Następne spotkanie zaplanowane jest na 17 grudnia i będzie to spotkanie autorskie z regionalnymi twórcami.  Zapraszamy! Zawsze z radością witamy nowych klubowiczów. 

  

 Lekcje biblioteczne 26.11.2019 - uczniowie ze szkoły w Dąbkowicach


26 listopada naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbkowicach. Byli to uczniowie z klas I- III, podzieleni na dwie grupy. Dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece i dowiedziały się, w jaki sposób zostać czytelnikiem naszej biblioteki. Z zainteresowaniem oglądały księgozbiór dla dzieci i młodzieży .
Wizytę w bibliotece uczniowie zakończyli warsztatami plastycznymi. Młodsze dzieci kolorowały niedźwiadka, który za pomocą specjalnej aplikacji na telefonie ożywał i tańczył w rytm muzyki. Starsi uczniowie mieli za zadanie odkodować obrazek, na którym ukrył się miś.
 Dziękujemy dzieciom i opiekunom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy.

 
 


 
  

 


poniedziałek, 25 listopada 2019

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

25 listopada w naszej bibliotece było bardzo kolorowo i wesoło. Wszystko to za sprawą dzisiejszego święta - Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji odwiedziły nas przedszkolaki z TereFere. Na maluchów czekało wiele atrakcji - oprowadzenie po bibliotece, szukanie i oglądanie książeczek, gdzie mieszkają biblioteczne misie, historyjka obrazkowa o powstaniu pluszowego misia, naklejki, zgadywanki oraz trzy stoły tematyczne. Przy pierwszym dzieci tworzyły misie z szarego papieru i rolek, przy drugim ubierały misia, a przy trzecim kolorowały ,,zakodowane'' misie. Każde z tych artystycznych działań wywoływało uśmiechy na twarzach maluszków, widać było ich zaangażowanie i chęć stworzenia swojego misia. Wyczarowane z papieru zabrały ze sobą do domów. W tle zabawę umilały piosenki o pluszowych bohaterach. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały balony oraz książeczki ,,Misiowe opowieści'' z kolorowanką w środku. Dziękujemy za wspólne świętowanie:)