środa, 10 października 2018

W zdrowym ciele, zdrowy duch!


Co jeść, aby żyć zdrowo? Które warzywa mają najwięcej witamin? Na te i inne pytania odpowiedzi usłyszały dzieci z przedszkola Tere Fere w Łowiczu. Pogadankę pt. „Żyj zdrowo, żyj radośnie" przeprowadziła pani Justyna Białecka z PSSE w Łowiczu, a wszystko w ramach „Programu Edukacji Ekologicznej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu na 2018 rok”.  
 Dziękujemy pani Justynie i przedszkolakom za promowanie zdrowego stylu życia.poniedziałek, 8 października 2018

Serdecznie zapraszamy 18.10.2018r. o godz. 16.30 na prelekcję o Reymoncie

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu
serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu Ludzie z pasją

Prelekcja Pani Agnieszki Wojcieszek
pn. ,,Realista i spirytysta - dwie natury Reymonta'',
18 października 2018 r. /czwartek/ o godz. 16.30
w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu.

Reymont jakiego nie znacie ...

Wystawa - w październiku wspominamy Zbigniewa Herberta


Rok 2018 ogłoszono Rokiem Zbigniewa Herberta w 20. rocznicę śmierci. Ur. 29 października 1924r., zm. 28 lipca 1998r.
 
W październiku wspominamy polskiego poetę, eseistę i dramaturga, twórcę słynnego cyklu poetyckiego ,,Pan Cogito'', autora licznych słuchowisk, pośmiertnie odznaczonego Orderem Orła Białego.

Z tej okazji zapraszamy Państwa do oglądania wystawy poświęconej Herbertowi oraz czytania książek jego autorstwa jak i publikacji o Nim.Juz dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 24.10.2018 r. o godz. 17.00


Relacja ze spotkania DKK z 26.09.2018r.


26 września 2018 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Uparte serce”. W spotkaniu wzięło udział 7 osób.

Książka Kaliny Błażejowskiej jest bardzo ciekawą biografią Haliny Poświatowskiej. Autorka sporządziła portret poetki, który wciąga czytelnika jak film fabularny. Poprzez różne perypetie życiowe pokazuje wiersze, które w tym kontekście dużo łatwiej czytelnikowi zrozumieć. Członkowie klubu zgodnie ocenili książkę bardzo wysoko, jako przyjemną, wciągająca i godną polecenia. 


Na zakończenie czytelnicy otrzymali książkę „Pachnidło”, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu 24 października 2018 r. 
 
Fot. PBP w Łowiczu
Fot. PBP w Łowiczu
Fot. PBP w Łowiczu