środa, 20 sierpnia 2014

Wernisaż wystawy "Satyra poza krawędzią"       Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu i Zakład Karny w Łowiczu zapraszają 27 sierpnia 2014r., o godz. 16.15 na wernisaż wystawy IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Satyra poza krawędzią”.
Dzięki uprzejmości dyrektora ZK w Łowiczu płk Roberta Rusieckiego wystawa w dniach 27-29 sierpnia 2014r. zagości w siedzibie Biblioteki. 

Zapraszamy!
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu,  Stary Rynek 5/7 (wejście od ul. 3 Maja) 
Wstęp wolny.

Konkurs „Satyra poza krawędzią” jest organizowany przez  Areszt Śledczy w Łodzi i łódzkie Muzeum Kinematografii. Jego celem jest pokazanie więziennej rzeczywistości z niecodziennej perspektywy. Biorą w nim udział pracownicy i funkcjonariusze służby więziennej oraz więźniowie,  a także satyrycy i karykaturzyści.  

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Wydanie reprintu publikacji pt." Dialekt Księstwa Łowickiego"

Wydanie reprintu publikacji pt. Dialekt Księstwa Łowickiego 
autorstwa Haliny Świderskiej
projekt realizowany w ramach Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego w 2014 roku
Organizatorzy: Łódzki Dom Kultury - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu  otrzymała dofinansowanie w wysokości 5000 zł ze środków Łódzkiego Domu Kultury - Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego na zadanie pt. „Wydanie reprintu publikacji pt. Dialekt Księstwa Łowickiego  autorstwa Haliny Świderskiej”.
            Zadanie polega na przygotowaniu do druku i wydaniu, w nakładzie 300 egz., reprintu publikacji z roku 1929 pt. Dialekt Księstwa Łowickiego autorstwa Haliny Świderskiej-Konecznej, najwybitniejszej badaczki języka Księżaków.
       Całkowity koszt projektu wynosi 6800,00 zł.

http://ldk.lodz.pl/wspolorganizacja-projektow-kulturalnych-2014.aspx

http://www.e-kalejdoskop.pl