piątek, 1 marca 2019

Kolejne spotkanie DKK 20.03.2019 r. o godz. 17.00 Zapraszamy !


Relacja ze spotkanie DKK 28.02.2019 r.


Tłusty Czwartek w naszej bibliotece był wyjątkowy. Przy pączkach i faworkach  odbyło się drugie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Tym razem rozmowy toczyły się wokół książki Jerzego Pilcha „Wiele demonów”.  Wszyscy zgodnie przyznali, że była to lektura wymagająca od czytelnika skupienia i zaangażowania. To nie jest książka, którą czyta się jednym tchem. Język powieści, tematyka oraz liczne refleksje teologiczne i egzystencjalne wymuszają koncentrację i zmuszają do myślenia. 
Chociaż książka nie należała do najłatwiejszych, chyba wszyscy Klubowicze docenili opisy Sigły – niedużej miejscowości na Śląsku Cieszyńskim oraz jej nietuzinkowych mieszkańców, a także poczucie humoru autora. „Wiele demonów” to książka, która zmusza do refleksji, do zastanowienia się nad losem i kondycją człowieka. Warto do niej wracać.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 20 marca 2019 r., kiedy będziemy dyskutować na temat książki ,,Dziewczyny wyklęte’’ Szymona Nowaka. 
                                         
                           Fot. PBP w Łowiczu, 2019.                              

czwartek, 28 lutego 2019

ELIMINACJE POWIATOWE 64. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO. Czekamy na zgłoszenia do 27 marca 2019 r.


64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI
ELIMINACJE POWIATOWE 

  Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza
 do uczestnictwa w  Eliminacjach  Powiatowych
64. Ogólnopolskiego  Konkursu  Recytatorskiego 


W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych  oraz dorośli.

Zgłoszenia do konkursu (na załączonych kartach- do pobrania na stronie http://www.tkt.art.pl/ogolnopolski_konkurs_recytatorski) powinny być kierowane na adres: Powiatowa   Biblioteka   Publiczna   w   Łowiczu,  Stary  Rynek  5/7 w terminie do 27 marca b.r.
Dodatkowe informacje:  www.tkt.art.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie !