środa, 17 czerwca 2015

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską     Dyskusyjny Klub Książki działający przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu gościł 16 czerwca niezwykłą osobę – wielokrotnie nagradzaną pisarkę – Barbarę Kosmowską. Pani Barbara opowiadała o swoim życiu i pracy, mówiła że nie łatwo jej pogodzić rolę pisarki i krytyka literackiego, który ciągle dopinguje ją do udoskonalania swoich powieści.  Szybko okazało się, że nasz gość to osoba ciepła, pogodna, z ogromnym dystansem do siebie i poczuciem humoru, łatwo nawiązująca kontakty. Autorka „Ukrainki” chętnie odpowiadała na wszystkie pytania a po spotkaniu podpisywała klubowiczkom i czytelniczkom swoje książki. Spotkanie, prowadzone przez Mariannę Narewską, przebiegło w przyjaznej atmosferze, miało tylko jedna wadę - było za krótkie.

      Zachwycone osobowością pani Barbary czekamy na kolejne wspaniałe powieści o prawdziwym życiu. Życzymy dużo sukcesów i kolejnych nagród.poniedziałek, 15 czerwca 2015

Pchła Krętaczka w bibliotece     Dziś, 15 czerwca, grupa przedszkolaków obejrzała przedstawienie teatralne pt. Pchła Krętaczka w wykonaniu grupy Atr-Re  z Karkowa. Aktorzy zaprezentowali sceniczną adaptację wiersza Jana Brzechwy Pchła Szachrajka – historię pewnej małej pchełki, która psoci i robi różne głupstwa.

     Dzieci aktywnie włączyły się w przedstawienie oraz żywiołowo reagowały na to, co działo się na scenie. Opowieść o tym, że warto pomagać i mówić prawdę bardzo spodobała się naszym małym gościom.