piątek, 19 stycznia 2018

Wystawa w bibliotece ,,Rocznice 2018 roku''

W roku 2018 obchodzimy wiele rocznic zarówno o charakterze narodowym, społecznym jak i literackim. 
Stąd też pragniemy Państwu zaprezentować wystawę upamiętniającą osoby, które miały wpływ w kształtowanie naszej kultury
oraz wydarzenia tak niezwykle ważne z historii naszego kraju.
 Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu także życiorys i twórczość literacką pisarza, którego rocznica śmierci bądź urodzin przypada w danym czasie  - wystawy z cyklu Z kalendarza rocznic literackich
Serdecznie zachęcamy odwiedzających bibliotekę do oglądania wystaw, na których prezentujemy także tematycznie wybrane pozycje z bogatego księgozbioru Powiatowej Biblioteki Publicznej.   
 
Wystawa ,,Rocznice 2018 roku'' w holu PBP w Łowiczu
Z kalendarza rocznic literackich - STYCZEŃ/Aleksander Kamiński

poniedziałek, 15 stycznia 2018

Relacja ze spotkania DKK 10.01.2018 r.10 stycznia 2018 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki „Nie ma jednej Rosji” Barbary Włodarczyk. W spotkaniu wzięło udział 6 osób.
Zbiór reportaży Barbary Włodarczyk okazał się bardzo ciekawym zbiorem opowieści o dawnej i współczesnej Rosji. Prosty język spowodował, że książkę bardzo łatwo i szybko można było przeczytać. Lektura była wciągająca, gdyż przedstawiała wiele ciekawostek dotyczących Rosji i jej mieszkańców. Czytelniczki zgodnie uznały, że książka jako pozycja reporterska jest godna polecenia. 
Na zakończenie czytelniczki otrzymały książkę „Opowieść o miłości i mroku” Amos Oz, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu 7 lutego 2018 r.