piątek, 22 grudnia 2017

Relacja ze spotkania DKK 13.12.2017 r.13 grudnia 2017 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Balzakiana. W spotkaniu wzięły udział 4 osoby.
Książka Jacka Dehnela sprawiła czytelniczkom dużą przyjemność. Była to interesująca literatura na wysokim poziomie, czego zresztą spodziewały się osoby, które już kiedyś zetknęły się z twórczością tego pisarza. Zbiór nowel-minipowieści zaskoczył… zbyt wczesnym zakończeniem. Cztery historie, pozornie odrębne, a tak naprawdę traktujące o tym samym uniwersalnym problemie – ludzkich dramatach, które niezależnie od czasów, statusu społecznego są takie same.
Na zakończenie czytelniczki otrzymały książkę „Nie ma jednej Rosji” Barbary Włodarczyk, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu 10 stycznia 2018 r

Serdecznie zapraszamy i z Nowym Rokiem liczymy na nowych członów 
Dyskusyjnego Klubu Książki w Łowiczu.

 wtorek, 19 grudnia 2017

Życzenia świąteczne od Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu


Szkolenie dla bibliotekarzy z bibliotek powiatu łowickiego

Dnia 14.12.2017 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu miało miejsce szkolenie pt. ,,Animacyjne metody badania potrzeb użytkowników'', w którym wzięli udział bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu łowickiego. Szkolenie poprowadziła pani Ewa Baranowska, pracownik Biura Promocji WBP z Łodzi, która w interesujący sposób przedstawiła innowacyjne metody badań potrzeb czytelników oraz rozwoju bibliotek. Ćwiczenia w grupach pozwoliły bibliotekarzom na wymianę pomysłów oraz doświadczeń.