piątek, 9 maja 2014

Spotkanie z Renatą Piątkowską           Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do poznawania ciekawych ludzi związanych z książką i biblioteką. W ramach II Łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach - podróż z historią i legendą” 9 maja 2014 r. do naszej biblioteki zaprosiliśmy autorkę książek dla dzieci, laureatkę wielu nagród literackich - Panią Renatę Piątkowską. W spotkaniu z pisarką wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Popowie.
   Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, w której opisuje zwyczajne, codzienne sytuacje. Jej bohaterowie to dzieci, które mają poczucie humoru i zwariowane pomysły. Prezentowała fragmenty swoich książek i zachęcała uczestników spotkania do czytania. 
 Na zakończenie dzieci mogły zakupić książki oraz zdobyć autograf autorki. Wszystkich małych czytelników oraz ich rodziców serdecznie zapraszamy do wypożyczania książek Pani Renaty Piątkowskiej w naszej bibliotece. 
Życzymy miłej lektury!


Sentymentalny spacer po ziemi łowickiej                8 maja, w sentymentalny spacer po województwie łódzkim, zabrał słuchaczy Ryszard Bonisławski – znakomity znawca i popularyzator dziejów i zabytków regionu łódzkiego. Zgromadzonym w sali barokowej łowickiego muzeum opowiadał  o niezwykłych miejscach naszego regionu, ciekawych i niedocenianych pałacach, muzeach, kościołach,  choćby Nieborowa, Arkadii, Soboty, Domaniewic, Łowicza. Prelegent pokazał nam księżakom, jak wiele unikatowych  i cennych zabytków mamy  na wyciągnięcie ręki.


czwartek, 8 maja 2014

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK              8 maja, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, wspólnie z dziennikarzem radia Victoria przeprowadziliśmy sondę uliczną. Pytaliśmy przechodniów czy wiedzą jakie święto obchodzimy w tym dniu i co sądzą o bibliotekarzach i bibliotekach. Chcieliśmy sprawdzić czy stereotyp biblioteki jako miejsca ciemnego i zakurzonego, do którego zaglądają tylko pająki nadal jest aktualny. Bo my, bibliotekarze Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu wiemy, że jest inaczej. 
                Z roku na rok przybywa nam czytelników, którzy wypożyczają coraz więcej książek, wzrasta liczba osób, które korzystają z naszej oferty : spotkań autorskich, wykładów, warsztatów komputerowych. Jakie odpowiedzi usłyszeliśmy na zadawane pytania, można sprawdzić na stronie internetowej radia Victoria.
Tydzień Bibliotek 2014r.


środa, 7 maja 2014

Uwaga Czytelnicy!Informujemy, iż dnia  12 maja 2014 r.
 w godzinach od 10.30 do 12.00
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu
będzie nieczynna dla korzystających.

Przepraszamy za utrudnienia!

wtorek, 6 maja 2014

Warsztaty rysowania komiksu

     5 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyły się niecodzienne lekcje rysowania, w których wzięli udział –uczniowie klas II, III i IV  Szkoły Podstawowej w Popowie. Warsztaty rysowania komiksów poprowadził Marcin Wiechno - archeolog, twórca komiksów.

   Warsztaty przebiegły dwuetapowo. W pierwszej części, na przykładzie historyjki o Panu Worku i Panu Kasztanku, omówione zostały kanony rysowania komiksu. Druga część lekcji skupiła się na praktycznym wykonaniu wymyślonych przez uczestników historii.