piątek, 25 listopada 2016

Lekcja biblioteczna dla uczniów Szkoły Podstawowej w Mastkach24 listopada br. uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Mastkach wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Tematem spotkania były formy promocji książki i czytelnictwa jakie realizujemy w naszej bibliotece. Po krótkiej prezentacji, która przedstawiała wybrane akcje czytelnicze, dzieci wysłuchały opowiadania napisanego specjalnie na tę okazję przez  Panią  Krystynę  Kunikowską  z Klubu Seniora „Radość”. Przewodnicząca klubu Pani Anna Bieguszewska  przeczytała wesoły wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej ze zbioru „O wartościach”. Następnie dzieci zwiedziły wypożyczalnie i czytelnię oraz nauczyły się korzystać z katalogu on-line naszej biblioteki. Samodzielne wyszukiwanie wybranych książek sprawiło im dużą radość.

Święto Pluszowego Misia22 listopada br. wspólnie z uczniami klas 0 i I Szkoły Podstawowej w Mastkach świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację o słynnych misiach w literaturze dziecięcej, następnie wysłuchały kilku ciekawych opowiadań o Misiu Uszatku, które przeczytały panie z Klubu Seniora „Radość” – Anna Bieguszewska i Krystyna Kunikowska. Na zakończenie zwiedziły bibliotekę i dowiedziały się jak korzystać z jej zbiorów. 
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
16 listopada 2016 r.  w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Łowiczu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Umberto Eco „Temat na pierwszą stronę”. W spotkaniu wzięło udział 7 osób. 
Czytelniczki były zgodne, co do tego, że książka nie porywa, ale inspiruje do rozwinięcia i zgłębienia różnych zagadnień. Ciekawostki historyczne wzbudziły zainteresowanie i zafrapowały panie, wiele osób poszukiwało w Internecie potwierdzenia prawdziwości przedstawionych wydarzeń. Stwierdzono, że prasa, zamiast zajmować się rozdmuchiwaniem fałszywych opowiastek, mogłaby właśnie zajmować się przedstawianiem zawiłych spraw z historii. Zagmatwane wątki i obnażenie prawdy o mediach, które „czynią wiadomości” nie napawało pań optymizmem, ale wzbudziło bardzo interesująca dyskusję, co pozwala określić tę książkę, jako inspirującą.
Na zakończenie czytelniczki otrzymały książkę „Senność”, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu w środę 14 grudnia.