czwartek, 5 maja 2016

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ STRĘKOWSKĄ-ZAREMBĄ  Już po raz czwarty Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu wzięła udział w akcji czytelniczej "Z książką na walizkach” organizowanej przez Wydawnictwo "Literatura" z Łodzi. Akcja mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w tym roku jest organizowana pod hasłem „Odkrywcy”.
Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedził niezwykły gość - Pani Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, dziennikarka, recenzentka, współautorka podręczników. Jej książki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach literackich.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z Jamna, Niedźwiady i Wygody. Podczas spotkania pisarka opowiedziała o tym, dlaczego warto czytać książki i jaką przyjemność można z tego czerpać. Wspólnie z uczestnikami spotkania szukała odpowiedzi na pytanie: jakich ważnych i mniej ważnych odkryć możemy dokonywać w codziennym życiu. Przeczytała także fragment zabawnego opowiadania z książki „Filipek i szkoła”. 


 Na zakończenie odpowiadała na pytania uczestników i rozdawała autografy w swoich książkach. 


Oceniła również prace, które wpłynęły na konkurs plastyczny „Odkrywcy” organizowany przez wydawnictwo „Literatura” . Nagrodę główną zdobyła  Julia Miazek ze Szkoły Podstawowej w Wygodzie, której praca została nominowana do II etapu konkursu. Wyróżnienia otrzymali Jakub Płacheta i Mateusz Szufliński ze Szkoły Podstawowej w Jamnie. 


Rozmowa oraz bezpośredni kontakt z autorką, przyniosły wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Jesteśmy pewni, że książki Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby dostępne w naszej bibliotece, będą chętnie wypożyczane. Zapraszamy do biblioteki!