czwartek, 15 maja 2014

MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ           14 i 15 maja Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, realizując tegoroczne hasło TYGODNIA BIBLIOTEK Czytanie łączy pokolenia, zorganizowała  MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ, mające na celu popularyzację książki i czytelnictwa.
              W spotkaniu uczestniczyły dzieci z łowickich przedszkoli: nr 3 „Pszczółka Maja” oraz nr 5”Jaś i Małgosia”. Wiersze, opowiadania i bajki czytali przedszkolakom: Anna Bieguszewska i  Krystyna Kunikowska z Klubu Seniora „Radość”, Bożena Wójt z Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4 w Łowiczu wraz z Panią Anną Słomską, Eligiusz Pietrucha- łowicki przewodnik PTTK, Bartek Sobczyk - dziennikarz radia Victoria, Magdalena Barlak i Monika Paciorek - bibliotekarki Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu.
           Spotkania udowodniły jak ważne relacje tworzą się podczas wspólnego spędzania czasu z książką i pokazały, zarówno dorosłym jak i dzieciom, że czytanie może być dobrą wspólną zabawą.

Konstytucja 3 Maja

Niekonwencjonalnie o Konstytucji 3 Maja opowiedział w bibliotece Zbigniew Zagajewski.  Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. 13 maja zgromadzeni na wykładzie mogli usłyszeć o okolicznościach, w jakich doszło do zwołania sejmu czteroletniego a w konsekwencji do uchwalenia szeregu reform kraju, które weszły w życie 3 maja 1791r.  O tych właśnie nowatorskich i wyprzedzających swą epokę   projektach opowiadał prelegent.wtorek, 13 maja 2014

Uwaga Czytelnicy!Dnia  23 maja 2014 r.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu
będzie czynna dla korzystających 
w godzinach 9.00-11.00

Przepraszamy za utrudnienia!

poniedziałek, 12 maja 2014

Od glinianej tabliczki do płyty CD     12 maja odbyło się w naszej bibliotece spotkanie pt. Od glinianej tabliczki do płyty CD – czyli historia zapisu informacji na różnych nośnikach. Zgromadzona młodzież wysłuchała wykładu, połączonego z prezentacją mulitmedialną,  dotyczącego  materiałów, na których ludzie zapisywali ważne dla nich informacje. Bibliotekarka opowiedziała o najważniejszych nośnikach, począwszy od kamienia, poprzez gliniane tabliczki, drewno, papirus, pergamin aż do znanego i używanego dziś papieru.