czwartek, 11 grudnia 2014

Przedszkolaki w bibliotece   10 grudnia 2014 r. Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu odwiedziła grupa 5 i 6-latków z Przedszkola Nr 5 w Łowiczu wraz ze swoimi opiekunkami. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do  czytania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki. 
   Podczas spotkania najmłodsi poznali zasady korzystania z Wypożyczalni i Czytelni, dowiedzieli  się na czym polega praca w bibliotece, a także jakie książki można znaleźć
na półkach. Największym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszył się dział
z książkami dla dzieci i młodzieży.
 Lekcje biblioteczne dla przedszkolaków to jedna z wielu form współpracy naszej placówki z przedszkolami.
   wtorek, 9 grudnia 2014

O stroju łowickim w bibliotece   W niezwykle barwny świat przeniosła zgromadzonych, 8 grudnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu, Marianna Narewska. Temat spotkania dotyczył bowiem łowickich pasiaków. Prelegentka krótko opowiedziała o historii strojów, ale większość wykładu dotyczyła stroju łowickiego w XXI w. Słuchacze dowiedzieli się m. in. o tym  czym różnią się wełniaki współczesne od tych noszonych przez nasze babcie.
    Wykład Pani Marianny  - miłośniczki folkloru łowickiego i pasjonatki stroju łowickiego zamknął tegoroczną edycję cyklu Ludzie z pasją. Na kolejne spotkania zapraszamy w przyszłym roku.
  
poniedziałek, 8 grudnia 2014

Zareklamuj ŁOWICKIE - rozstrzygnięcie8 grudnia 2014r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu  promującego walory turystyczne i kulturowe  Powiatu Łowickiego  Zareklamuj łowickie, ogłoszonego  z okazji 15-lecia Powiatu Łowickiego.

Zadaniem uczestników było  zaprojektowanie oryginalnego plakatu edukacyjno-informacyjnego, mającego na celu  promowanie walorów przyrodniczych i kulturowych powiatu łowickiego. Na plakacie należało  umieścić krótkie hasło przewodnie.

Komisja konkursowa w składzie:
1.      Pani Katarzyna Słoma – dyrektor Centrum Kultury, Turystki i Promocji Ziemi Łowickiej
2.      Pani Magdalena Bartosiewicz – kustosz Muzeum w Łowiczu
3.      Pani Liliana Kozłowska-Grzelak – instruktor pracowni plastycznej WTZ Parma

przyznała następujące nagrody i wyróżnienia.

Nagrody:
Daria Guzek – ZSP nr 4 w Łowiczu
Aneta Słabecka – ZSP nr 3 w Łowiczu
Sylwia Strzelczyk – ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie

Wyróżnienia:
Aleksandra Adamczyk - ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie
Mateusz Koprowski  – ZSP nr 1 w Łowiczu
Diana Morawska - ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie

Przyznana została także nagroda specjalna Dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu,  którą otrzymała Diana Morawska.

Serdecznie gratulujemy  wszystkim laureatom.