czwartek, 23 maja 2019

Spotkanie autorskie z Magdaleną Kołosowską - relacja


Tegoroczny maj mija w PBP w Łowiczu pod znakiem spotkań autorskich. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć panią Magdalenę Kołosowską - autorkę powieści obyczajowych. Pisarka w żartobliwy sposób opowiedziała o początkach swojej pracy, tworzeniu kolejnych tekstów,  współpracy z różnymi wydawnictwami, realizacji życiowych marzeń i pasji. Zdradziła również, czyje książki lubi czytać, czym się inspiruje i jak kreuje bohaterów swoich powieści. Potwierdziła, że każde dzieło w mniejszym bądź większym stopniu odzwierciedla otaczającą nas rzeczywistość, powszechne problemy, pragnienia i nadzieje. Zaznaczyła także, że równie istotna, co natchnienie, jest żmudna praca, research i cyzelowanie tekstu.
Magdalena Kołosowska okazała się być osobą niezwykle otwartą, pogodną, przełamującą dystans na linii pisarz-odbiorca. Chętnie odpowiadała na pytania czytelników. Na ich prośbę krótko nakreśliła koncepcję  swojej kolejnej książki. Tym razem ma być to kryminał. 
Na zakończenie spotkania wszystkie chętne osoby mogły nabyć powieść autorki oraz zdobyć jej autograf.
K.W.


wtorek, 21 maja 2019

Przedszkolaki w bibliotece


21 maja w PBP w Łowiczu odbyła się kolejna lekcja biblioteczna, w której wzięły udział dzieci z  Oddziału Przedszkolnego w Zielkowicach.  Trzy- i czterolatki zapoznały się ze strukturą  biblioteki, zwiedziły czytelnię i wypożyczalnię, zaznajomiły się z zasadami zachowania w bibliotece, chętnie przejrzały dział z literaturą dla najmłodszych oraz opowiedziały o swoich czytelniczych upodobaniach (kto im czyta i jakie książki). Na zakończenie wysłuchały lektury książki Mieszkamy w książce! M. Willems. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie!

poniedziałek, 20 maja 2019

Cyfrowy świat odkryty


 Kolejna grupa seniorów odkryła cyfrowy świat. W piątek zakończyliśmy warsztaty komputerowe, które trwały od 13 do 17 maja w naszej bibliotece. Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach, zaangażowanie i życzymy samych sukcesów w poznawaniu wirtualnej rzeczywistości.
M.B.