środa, 17 września 2014

WYKŁAD "Dr Stanisław Rotstad (1895-1984) - łowicki Judym"

16.09.2014 r. w murach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbył się wykład Katarzyny Piotrkiewicz pt. "Dr Stanisław Rotstad (1895-1984) – łowicki Judym".
Dół formularza
Prelegentka przedstawiła  sylwetkę doktora w kilku odsłonach m. in. : jako żołnierza, lekarza, społecznika i humanistę. Przygotowana przez nią prezentacja multimedialna i wystawa dokumentów znakomicie zilustrowała wykład. Osoby,  które przybyły na spotkanie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały znanych i mniej znanych faktów z życia tego cenionego i szanowanego lekarza. Człowieka bardzo zaangażowanego  w pracę i oddanego swoim pacjentom.
Po jego śmierci wiele osób odczuło ogromną pustkę, mimo, że przeżył 99 lat to wydawało się nadal mało (…) Dla jednych był doktorem z karabinem dla innych nestorem łowickich lekarzy, a dla innych po prostu lekarzem niezastąpionym”.  Ze słowami  prelegentki zgodzili się uczestnicy spotkania, którzy na zakończenie podzielili się swoimi wspomnieniami o doktorze.
Wystawę dokumentów ilustrujących życie, pracę i pasje dr Stanisława Rotstada można oglądać do końca września w siedzibie Biblioteki.