czwartek, 5 kwietnia 2018

CZYTELUSZEK czyli czytamy z maluszkami - kolejny raz ruszamy do przedszkoli poczytać najmłodszym


5 kwietnia Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu kolejny już raz zorganizowała akcję Czyteluszek – czyli czytamy z maluszkami. Tym razem udaliśmy się z wizytą do przedszkola w Domaniewicach. Okazją do spotkania jest obchodzony w wielu krajach 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to ma na celu wprowadzenie przedszkolaków w magiczny świat bajek i opowiadań. Naszym pragnieniem  jest także zachęcanie  najmłodszych do  wybierania książki jako głównego źródła wiedzy i rozrywki.  
Dzieciom, Dyrekcji i wychowawcom dziękujemy za przemiłą atmosferę i mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się ponownie, tym razem w naszej bibliotece.Serdecznie zapraszamy !

 

środa, 4 kwietnia 2018

Wyniki Powiatowych Eliminacji 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego


4 kwietnia 2018 r.  w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbyły się Powiatowe Eliminacje 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Komisja w składzie: Marcin Wartalski, Jadwiga Sokół, Magdalena Barlak  po przesłuchaniu 11 uczestników w turnieju recytatorskim postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

NAGRODY:
I NAGRODA Kornelia Kostrzewska -  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu,
II NAGRODA Aleksandra Jurkiewicz - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu,
III NAGRODA Michał Golis - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego  w Łowiczu

WYRÓŻNIENIA:
Agata Szymajda - I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu,

Zuzanna Angela Kotyńska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.Do Eliminacji Rejonowych, które odbędą się 12 kwietnia 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach postanowiono zakwalifikować w turnieju recytatorskim: Kornelię Kostrzewską, Aleksandrę Jurkiewicz, Michała Golisa.

Recytatorzy mieli okazję również skorzystania z rad profesjonalnego aktora, który przed ogłoszeniem wyników omawiał występ każdego z nich, dając wskazówki ku jeszcze lepszym występom w przyszłości.

Serdecznie gratulujemy laureatom a wszystkim pozostałym dziękujemy za uczestnictwo w konkursie !

 

wtorek, 3 kwietnia 2018

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika.Obchodzony 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, przypomina o wartościach, które wynikają z czytania. Co roku inny kraj jest gospodarzem, projektując i rozsyłając plakat z mottem. W tym roku jest nim Łotwa, a autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “W książce małe jest wielkie !”– Inese Zandere. Plakat zaprojektował Reinis Pētersons.

Wszystkim dzieciom życzymy cudownej przygody z książką, spełnienia wszystkich marzeń i kolorowego dzieciństwa tak jak ilustracje do bajek !

 

Przyłapani na czytaniu - termin zgłoszenia prac na konkurs mija 6 kwietnia /piątek/

Przypominamy! 
6 kwietnia 2018 r. /piątek/
 mija termin nadsyłania zdjęć na konkurs fotograficzny
Przyłapani na czytaniu. 
Konkurs skierowany jest do uczniów
szkół ponadgimnazjalnych.
Zapraszamy do udziału w konkursie !
 


UWAGA Czytelnicy !


UWAGA Użytkownicy Internetu !