piątek, 16 lutego 2018

UWAGA Czytelnicy !


Wystawa z okazji 21 lutego - Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę z informacjami o tym ważnym święcie wraz z prezentacją księgozbioru o języku polskim, poradach językowych, poprawnej polszczyźnie. Chcemy podkreślić znaczenie obchodzonego święta, zwrócić uwagę na aspekt uczenia się języków obcych a przede wszystkim upowszechnianie kultury języka polskiego.
Dbajmy o nasz ojczysty język.czwartek, 15 lutego 2018

Dziękujemy za udział w akcji ,,Z sercem do książki'' 14 lutego14 lutego 2018 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zorganizowała akcję artystyczno-czytelniczą pod hasłem ,,Z sercem do książki’’. Czytelnicy odwiedzający naszą bibliotekę wpisywali na serduszkach tytuły swoich ukochanych książek i umieszczali je na specjalnie przygotowanej Walentynkowej planszy. Dzięki przywoływanym z sentymentem tytułom, wywołującym uśmiechy na ich twarzach, stworzyli serce inspiracji. Tego dnia na Czytelników czekały niespodzianki – limitowana edycja zakładek  do książek z cytatami o miłości oraz serduszkowe upominki.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszej akcji i sprawili, że ten dzień był wyjątkowy. Pokazujmy, że kochamy książki nie tylko 14 lutego … 


  Plakat z tytułami książek w trakcie powstawania

 Do jutra odwiedzając naszą bibliotekę,
można jeszcze umieścić swój tytuł ulubionej książki na naszym plakacie
Zapraszamy !
Efekt końcowy

wtorek, 13 lutego 2018

Relacja ze spotkania DKK 07.02.2018 r.7 lutego 2018 r.  odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki Opowieść o miłości i mroku”. W spotkaniu wzięło udział 5 osób.
Czytelniczki miały wyraźny problem z książką Amosa Oza… Monotonne, pełne szczegółów rozpoczęcie książki zniechęciło do dalszego zgłębiania losów bohaterów. W książce zebrano bardzo dużo materiału, wiele informacji, które jednak mogły być ciekawe raczej dla osób pochodzących z rodu, którego opowieść dotyczyła, a nie postronnych czytelników. Czytelniczki doceniły natomiast piękny warsztat pisarski dotyczący opisu poszczególnych bohaterów, fragmenty te przeczytały z zainteresowaniem.

Na zakończenie czytelniczki otrzymały książkę „Bieguni” Olgi Tokarczuk, o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu 14 marca 2018 r.


 

Zapraszamy młodzież i nauczycieli 20 lutego na warsztaty recytatorsko-teatralne