czwartek, 17 stycznia 2019

Wystawa w gablotach - Patroni 2019 Roku

Podczas 67. posiedzenia Sejmu posłowie zdecydowali o ustanowieniu patronów 2019 roku. Uhonorowani w ten sposób zostali: Gustaw Herling-Grudziński, Anna Walentynowicz, Stanisław Moniuszko, a także wydarzenia: Unia Lubelska i Powstania Śląskie.W holu biblioteki można oglądać wystawę upamiętniającą te ważne
w dziejach historii Polski postacie oraz wydarzenia. 

 Serdecznie zapraszamy

środa, 16 stycznia 2019

Relacja ze spotkania DKK 15.01.2019r.


15 stycznia 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu świętował 4 urodziny!  Z tej okazji dla klubowiczów przygotowano kilka niespodzianek m.in. okolicznościowy tort, pokaz zdjęć z 4 lat działalności klubu oraz loterię fantową.
Oprócz tego jak na każdym spotkaniu DKK była rozmowa o książce. Tym razem przedmiotem dyskusji był „Projekt Prawda” Mariusza Szczygła. Ponieważ pan Szczygieł jest doskonałym i dowcipnym gawędziarzem z przyjemnością obejrzeliśmy wywiad jaki przeprowadziła z nim Katarzyna Marcysiak (w cyklu Kultowe Rozmowy).
Uczestnicy spotkania stwierdzili jednogłośnie, że książka zrobiła na nich duże wrażenie. Prawdy, które Szczygieł zbierał od  osób znanych (profesorowie, muzycy, aktorzy) i nieznanych (kasjerka, taksówkarz, przypadkowe osoby spotkane w pociągu, restauracji) klubowicze uznali jako intymne i skłaniające do refleksji.  „Projekt Prawda” to książka, do której warto wracać.
Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie DKK 28 lutego o godz. 17.00, którego tematem dyskusji będzie książka ,,Wiele demonów'' Jerzego Pilcha.

 
 
 
Fot. PBP w Łowiczu

Relacja w mediach ze spotkania :
 http://lowiczanin.info/tort-na-4-urodziny-dyskusyjnego-klubu-ksiazki/