środa, 15 marca 2017

DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE - spotkanie z poezją
Dnia 10 marca 2017 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu został zorganizowany ,,DZIEŃ KOBIET W BIBLIOTECE'' - spotkanie z poezją o kobietach i dla kobiet.

To kolejne spotkanie z cyklu Ludzie z pasją, do udziału którego Biblioteka zapraszała wszystkich miłośników poezji,  pragnących miło spędzić czas i świętować wspólnie Dzień Kobiet. Była to szansa do zaprezentowania szerszemu gronu odbiorców swojej twórczości.
W czasie spotkania został przeprowadzony konkurs poetycki. 19 uczestników zaprezentowało utwory własne i wiersze innych autorów nawiązujące do tematyki spotkania.  Poezję oceniał m.in. Pan Feliks Walichnowski, zaprzyjaźniony z Biblioteką doktor socjologii, były dziennikarz i nauczyciel akademicki, Członek Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Łowiczu, autor kilkunastu książek z zakresu socjologii i powojennej historii Mazur  i Warmii, również poeta. 

A oto fragment jego recenzji ze spotkania:

10 marca w bibliotece spotkali się pasjonaci poezji. Recytowano wiersze własne i znanych poetów poświęcone kobietom. Miałem zaszczyt uczestniczyć w tym towarzystwie na zasadzie eksperta jury, które nagrodziło najznakomitszych twórców i interpretatorów.(…)
Wiersze dotyczyły postaw kobiet wobec skomplikowanych problemów życia codziennego, troski o rodzinę, ład społeczny i losy kraju. Dominowała miłość człowieka do człowieka i troska o przyszłość dzieci. Pod względem formy zaprezentowano teksty kojarzące się z esejem, pamiętnikiem, fraszką i satyrą i każdy utwór zawierał morał.

dr Feliks Walichnowski

wtorek, 14 marca 2017

"NADCHODZI WIOSNA" LEKCJA EKOLOGICZNA W BIBLIOTECE14 marca br. w naszej bibliotece odbyła się lekcja ekologiczna pt „Nadchodzi wiosna” zorganizowana w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu”. Wzięli w niej udział uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej  w Popowie.
Podczas spotkania Pani Kinga Nowak z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego opowiedziała o zmianach jakie zachodzą w życiu roślin i zwierząt podczas tej wyjątkowej pory roku. Prezentacja multimedialna urozmaicona odgłosami ptaków, które przylatują do Polski na wiosnę, spotkała się z żywym zainteresowaniem uczniów. Mamy nadzieję, że lekcja zainspiruje dzieci do samodzielnych poszukiwań śladów wiosny w ich najbliższym otoczeniu.

Niezwykłą niespodziankę sprawiła dzieciom dziennikarka Radia Victoria – Pani Bogusława Kukieła, która przed rozpoczęciem lekcji zadała im wiele pytań dotyczących wiosny. Jakie usłyszała odpowiedzi? Już wkrótce będzie można je usłyszeć na antenie radia.

poniedziałek, 13 marca 2017

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki
przy Powiatowej Bibliotece Publicznej
w Łowiczu
zaprasza na dyskusję o książce

Józefa Hena
„Pingpongista"
15 marca 2017r. o godz. 17.00
do siedziby biblioteki
Stary Rynek 5/7 (wejście od ul. 3 Maja)
Zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać i rozmawiać  o książkach.

Uczniowie SP nr 1 w Łowiczu z wizytą w bibliotece


7 marca br. naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IId Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej, zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię oraz nauczyły się korzystać z katalogu on-line naszej biblioteki. Samodzielne wyszukiwanie wybranych książek sprawiło im dużą radość. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że korzystanie  z wirtualnego katalogu jest dziecinnie proste.