piątek, 8 maja 2020

XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ZASMAKUJ W BIBLIOTECE


Konkurs Zostań z książką w domu


Konkurs Zostań z książką w domu
W dniach 8-15 maja 2020 r. obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.  Tegoroczne hasło to „Zasmakuj w bibliotece”. W tym roku - ze względu na epidemię – obchody Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek będą wyglądały zupełnie inaczej. W związku z tym przygotowaliśmy konkurs fotograficzny on-line „Zostań w domu z książką”. Adresatami konkursu jest młodzież ze szkół ponadpodstawowych.
Ograniczenia z powodu koronawirusa i konieczność pozostania w domu sprawiły, że częściej sięgamy po książki. Mamy więcej czasu na czytanie! Możemy zatem nadrabiać lekturowe zaległości. W związku z tym proponujemy młodym czytelnikom, by w kreatywny sposób zaprezentowali nam po jaki tytuły sięgają i w jakich okolicznościach czytają. Zachęcamy do uchwycenia w kadrze momentu lektury - ulubionego miejsca czy ulubionej pozycji czytania książek. Zachęcamy do wysyłania fotografii – „selfie z książką”, fotografia bliskich jak czytają, a może zdjęcie książki, którą właśnie czytacie? Każde ujęcie jest dobre! Uruchomcie wyobraźnię!
Celem konkursu jest:
·         promowanie czytelnictwa w czasie kwarantanny,
·         rozwój kreatywności,
·         zwizualizowanie pasji czytania, miłości do książek,
·         propagowanie czytania jako formy spędzania wolnego czasu, dialogu ze światem
i wyrażania emocji,
·         wyłonienie i nagrodzenie uczniów, którzy zaprezentują najlepszą pracę fotograficzną.

Biblioteka Publiczna  zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania zdjęć na prowadzonych przez siebie portalach i mediach społecznościowych oraz w materiałach promocyjnych. Dane osobowe będą wykorzystane tylko na potrzeby archiwizacji fotografii.
Fotografie w formacie *JPG należy przesłać do 22 maja 2020 r. na adres mailowy: pbplowicz@wp.pl wraz z kartą zgłoszeniową i podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
Zgłoszenie udziału w Konkursie jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją Regulaminu.
Wybrane materiały będą umieszczone na bibliotecznym Facebooku i blogu.