CZYTAKI

PBP w Łowiczu zaprasza osoby niewidome i słabowidzące - ponad 2000 cyfrowych książek mówionych
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, najwybitniejsze dzieła literatury pięknej polskiej i zagranicznej, książki popularnonaukowe, liczne nowości są dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu (Stary Rynek 5/7, wejście od ul. 3 Maja). Cyfrowe książki mówione zapisane w postaci plików multimedialnych można wysłuchać na urządzeniach Czytak.
Na podstawie umowy użyczenia, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu nieodpłatnie otrzymała odtwarzacze Czytak Plus i Czytak NPN3, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Czytelnicy z dysfunkcją wzroku po wcześniejszym okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności z tytułu wzroku mogą wypożyczać Czytaka wraz z książkami audio. Ponadto – na podstawie odrębnego porozumienia – biblioteka otrzymała zbiór ponad 2000 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany. Dzięki działalności Stowarzyszenia „Larix’’ i wsparciu Ministra Kultury  niewidomi Czytelnicy Biblioteki będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. 
Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.
We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.
Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

 http://pbplowicz.blogspot.com/search?updated-max=2019-07-01T06:25:00-04:00&max-results=4&start=20&by-date=false