piątek, 22 marca 2019

Relacja z DKK 20.03.2019r.


Kolejne spotkanie DKK za nami. W marcu dyskusja skupiła  się wokół żołnierzy wyklętych. Omawialiśmy książkę Szymona Nowaka „Dziewczyny wyklęte”. Jako, że temat jest  bardzo aktualny rozmowy były burzliwe i pełne emocji. 16 historii dziewczyn walczących z narażeniem życia o niepodległość Polski nie pozwoliły na obojętność. Choć lektura była trudna, klubowicze zgodnie stwierdzili, że warto było po nią sięgnąć.W kwietniu bardziej optymistycznie, będziemy dyskutować o książce ,,Szczęście czy fart''. Zapraszamy 25.04.2019r. o godz. 17.00. 


 Fot. PBP w Łowiczu, 2019.

Turniej jednego wiersza w Dzień Poezji


Czwartkowe popołudnie  upłynęło w PBP w Łowiczu pod znakiem poezji.  21 marca obchodzony jest bowiem na całym świecie Dzień Poezji - celem tego święta jest  promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji. Nasza biblioteka zorganizowała dla wszystkich miłośników twórczości lirycznej Turniej jednego wiersza. Do konkursu zgłoszono 8 utworów, spośród których komisja wybrała jeden pt. „Jeden dzień z życia Edyty T” – autorstwa pani Edyty Tosza. Wybór nie był łatwy, co szczególnie podkreślał pan Jacek Rybus – przewodniczący komisji. Wieczór okraszony był także występami Chóru Seniora Radość, za co serdecznie dziękujemy. Tego dnia poezja została uczczona!
  
 
 
 
 

 Laureaci i jury Turnieju jednego wiersza
 Fot. PBP w Łowiczu, 2019.

wtorek, 19 marca 2019

Wystawa Łowiccy Kombatanci spod Monte Cassino

 
 Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu
serdecznie zaprasza do oglądania wystawy
..Łowiccy Kombatanci spod Monte Cassino''.
Materiały przedstawiające informacje
oraz cenne zdjęcia pamiątkowe z życia kombatantów przygotowały
Harcerki z Zastępu PRESA z Łowicza.
Dziękujemy dziewczynkom, za chęć pokazania swojej pracy nad kroniką archiwalną.
Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy
 w holu PBP w Łowiczu
marzec-kwiecień 2019

Przypominamy, już jutro kolejne spotkanie DKK. Zapraszamy o godz. 17.00 do biblioteki ! Biblioteka czynna do godziny 18.00


poniedziałek, 18 marca 2019

Wystawa z okazji 21 marca - Światowego Dnia Poezji


21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji w tym miesiącu zapraszamy Państwa szczególnie do czytania utworów poetyckich. Przygotowana wystawa pozycji z Księżackiej Biblioteczki Regionalnej ma na celu zaprezentowanie bogatego zbioru tomików pisarzy z powiatu łowickiego.
Zachęcamy Państwa do czytania poezji, zagłębiania się w wartość  słowa.  Pragniemy, by odbiorca świadomie dostrzegał artystyczne walory wierszy. 
Zachęcamy również do udziału w Turnieju jednego wiersza  i zaprezentowania swojej twórczości w najbliższy czwartek 21 marca w Światowy Dzień Poezji. O godz. 16.00 czekamy na Państwa w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu.