piątek, 14 lutego 2014

Spacer po łowickich legendachDnia 13.02.2014 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu odbyła się kolejna prelekcja z cyklu „Spotkania z historią”. Tym razem o nieznanych historiach związanych z Łowiczem opowiadał przewodnik Zdzisław Kryściak. Zgromadzeni na wykładzie słuchacze poznali legendy o diable łowickim, o dokonanym w kolegiacie świętokradztwie oraz wiele innych pasjonujących podań.

 Wszystkich miłośników historii Łowicza zapraszamy na następne spotkanie z cyklu, które będzie miało miejsce  już w marcu.
środa, 12 lutego 2014

Śladami Józefa Chełmońskiego po Ziemi łowickiej             Dnia 12 lutego 2014r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu gościła młodzież
 z I Liceum Ogólnokształcącego na wykładzie poświęconym  Józefowi Chełmońskiemu pt. Śladami Józefa Chełmońskiego po Ziemi łowickiej. Okazją do spotkania była przypadająca w tym roku 100. rocznica śmierci artysty.
            Prelegent, przewodnik Łowickiego PTTK-u - Ireneusz Cybulski, przybliżył uczniom życie i twórczość malarza. W ciekawy sposób opowiadał o inspiracjach Chełmońskiego ziemią łowicką oraz jego przywiązaniu do  rodzinnych stron. Młodzież dowiedziała się  również o tym  co sprawiło, że artysta rodem z łowickiego, zasłynął na całym świecie jako wybitny malarz-pejzażysta.poniedziałek, 10 lutego 2014

START w cyfrowy świat

„START w cyfrowy świat”


   Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu włączyła się w ogólnopolski projekt Polska Cyfrowa Równych Szans prowadzony przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Projekt ma na celu pomoc pokoleniu 50+ w korzystaniu z komputera, Internetu a także innych urządzeń przydatnych na co dzień.
    W bibliotece można zapisać się na bezpłatne spotkania „START w cyfrowy świat”, na których osoby z pokolenia 50+ nauczą się podstawowych i przydatnych informacji na temat sprzętu komputerowego. Nie chodzi nam o przekazanie wiedzy teoretycznej, ale o podstawy, które ułatwią i usprawnią życie kursantom.
     Zajęcia prowadzić będzie Bibliotekarz-Latarnik, który przeszedł specjalne szkolenie. Na spotkaniach pomożemy zdobyć  umiejętności korzystania z sieci, które poprawią jakość życia i pracy.

    Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 lutego w siedzibie Biblioteki o godzinie 14.00. 
Chętnych prosimy o telefoniczne zgłoszenie pod numerem tel. 46 837 38 74