wtorek, 4 kwietnia 2017

UWAGA! Zmiana miejsca Eliminacji Powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego


OGŁOSZENIE -warsztaty teatru dokumentalnego "To miasto to moja opowieść" w Łowickim Ośrodku Kultury w ŁowiczuW dniach 22-30 kwietnia  w Łowickim Ośrodku Kultury w Łowiczu odbędą się warsztaty teatru dokumentalnego "To miasto to moja opowieść". Projekt realizowany jest w ramach programu Małe Granty 2017 organizowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury. 
 Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go na adres: agnieszka.wasikowska@gmail.com. Nie ma ograniczeń wiekowych, w warsztatach może wziąć udział każdy! Warsztaty będą oparte głównie na zadaniach aktorskich i dramaturgicznych. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane będą  do 13 kwietnia. Lista uczestników zostanie ogłoszona 14 kwietnia.  

Informacje szczegółowe o projekcie:
oraz link z formularzem zgłoszeniowym:


CZYTELUSZEK czyli czytamy z maluszkami w Przedszkolu w Popowie2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu po raz trzeci zorganizowała akcję głośnego czytania CZYTELUSZEK czyli czytamy z maluszkami. Podczas poprzednich edycji odwiedziliśmy wszystkie łowickie przedszkola. W tym roku 31 marca odwiedziliśmy Przedszkole w Popowie.
Podczas wizyty bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom o pracy w bibliotece, a także o święcie obchodzonym 2 kwietnia na całym świecie. Głównym punktem wizyty było oczywiście głośne czytanie bajek: „O królewnie Kartoflance i kucharzu Czarodzieju” oraz „Wcale nie bajka o chomiku” Jadwigi Jasny. Ten wyjątkowy dzień to wspaniała okazja, aby pokazać dzieciom, czym jest magia ukryta  w stronicach książek. Dużą radość wśród przedszkolaków wzbudziły kolorowe książeczki dla najmłodszych przywiezione z biblioteki specjalnie  dla nich. Na zakończenie bibliotekarka rozdała wszystkim uczestnikom spotkania kolorowe zakładki do książek i zaprosiła do odwiedzenia biblioteki.