piątek, 5 czerwca 2015

UWOLNIJ CONAN-DOYLE’A     18 czerwca 2015r. obchodzone jest Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu włączając się w to wydarzenie zaprasza do wzięcia udziału w akcji UWOLNIJ CONAN-DOYLE’A w roku 85 rocznicy śmierci tego znakomitego szkockiego  pisarza, czołowego  przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznych, w których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes. 


     Na pierwsze 3 osoby, które w tym dniu wezmą udział w akcji przynosząc do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu trzy różne tytuły utworów Artura Conan-Doyle’a, czekają upominki.

     Każda książka otrzyma specjalną naklejkę z numerem identyfikacyjnym (BIP), dzięki czemu możliwe będzie śledzenie jej wędrówki poprzez internetowy system monitoringu (www.bookcrossing.pl).

  Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.
Uwolnij swoje książki i dziel się z innymi radością czytania.


środa, 3 czerwca 2015

Spotkanie autorskie z Barbarą KosmowskąPowiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza na 
spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską
które odbędzie się w 16 czerwca o godz. 17.00 
 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu. 
Wstęp wolny.
 

Spotkanie zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów  Książki jest dofinansowane przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Barbara Kosmowska – pisarka wszechstronna, tworzącą zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Ceniona nie tylko przez czytelników, ale także uznana przez krytyków literackich. Laureatka wielu konkursów literackich. Jej książka „Teren prywatny” w 2001 wygrała konkurs literacki „Dziennik polskiej Bridget Jones” i przyniosła autorce sławę i popularność. Jednak najwyższe uznanie przyniosła Barbarze Kosmowskiej „Pozłacana rybka”, która zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

„Żabki” na lekcji bibliotecznej   3 czerwca gościliśmy w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu  grupę „Żabki” z Przedszkola nr 2 „Pod tęczą. Spotkanie miało na celu zapoznanie przedszkolaków z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim zainteresowania książką.
   Dzieci uważnie wysłuchały pogadanki na temat zadań biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru i warunków jakie należy spełnić, aby zostać czytelnikiem. Podkreślono różnicę między biblioteką a księgarnią. Zaprezentowano ciekawe wydawnictwa dla najmłodszych jak również zwrócono uwagę na audiobooki.
    W dalszej części zajęć maluchy wysłuchały opowiadania Renaty Piątkowskiej „Lokator” z książki „Opowiadania dla przedszkolaków”.
 Na zakończenie rozdano wszystkim kolorowe zakładki do książek i zachęcono dzieci do kolejnych odwiedzin Biblioteki.