piątek, 8 maja 2015

Uwaga Czytelnicy!UWAGA CZYTELNICY!

Dnia 12 maja 2015r.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu
 będzie otwarta dla korzystających
w godz. 9.00-13.30

Przepraszamy za utrudnienia.

Spotkanie z pisarzem w PBP w Łowiczu   W tym roku już po raz trzeci Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu wzięła udział w akcji czytelniczej "Z książką na walizkach” organizowanej przez Wydawnictwo "Literatura" z Łodzi. Akcja mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w tym roku jest organizowana pod hasłem „Na tropie tajemnic”.
   Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedził niezwykły gość - Pan Paweł Beręsewicz - autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, a także tłumacz  i leksykograf. Jego książki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach literackich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych  Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie  wraz ze swoimi wychowawczyniami.
   Kiedy nasz Gość z przepastnej torby wyjął mikroskopijne filiżanki, czajniczek i zaprosił uczestników do dyskusji, wzbudził nie lada sensację. Dyskutowano o upodobaniach literackich, zgrabnie nawiązując do powieści Autora  takich jak „Wszystkie lajki Marczuka”  czy „Pieniądze albo kasa”. Na zakończenie pisarz odpowiadał na pytania uczestników i rozdawał autografy w swoich książkach.
   Serdeczność, życzliwość oraz poczucie humoru Pawła Beręsewicza sprawiły, że spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych czytelnikach. Jesteśmy pewni, że jego książki dostępne w naszej bibliotece, będą chętnie wypożyczane. 
Zapraszamy do biblioteki!