środa, 8 listopada 2017

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz 22 listopada 2017 r. o godz. 19.00!Zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz !
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury pięknej na spotkanie autorskie z pisarką bestsellerowych polskich powieści obyczajowych
dla dorosłych i literatury dla dzieci – Magdaleną Witkiewicz.
Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego
 przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu.
Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2017 r. /środa/ o godz. 19.00
 w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu
Stary Rynek 5/7
(wejście od ul. 3 Maja)

Serdecznie zapraszamy !
WSTĘP WOLNY


Magdalena Witkiewicz bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka. Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki i Amerykanki. W swych powieściach porusza trudne tematy samotności, poszukiwania sensu życia, dokonywania niełatwych wyborów, miłości. Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń, opowiada o poważnych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. Dla dzieci i dla dorosłych.
W 2014 r.  Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi. Jej powieść „Szkoła żon” wkrótce zostanie zekranizowana, prawa do filmu zakupił Borys Szyc. 
W maju 2017 bestsellerowa powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie” była festiwalową premierą Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof.
Jej książki sprzedają się w kilkuset tysiącach egzemplarzy. W październiku kolejny raz zostanie wydana „Lilka i spółka” i „Lilka i wielka afera” przez Wydawnictwo Od deski do deski Tomasza Sekielskiego.

Książki
„Milaczek”, Wyd. SOL 2008 (wznowienie Wyd. Filia 2013) „Panny roztropne”, Wyd. SOL 2009 (wznowienie Wyd. Filia 2013) „Opowieść niewiernej”, Świat Książki 2011 „Ballada o ciotce Matyldzie”, Nasza Księgarnia 2013 (wznowienie Wyd. Filia 2016) „Lilka i spółka”, Nasza Księgarnia 2013 „Lilka
i wielka afera”, Nasza Księgarnia 2014 „Szkoła żon”, Wyd. Filia 2013 „Zamek z piasku”, Wyd. Filia 2013 „Pensjonat marzeń”, Wyd. Filia 2014 „Szczęście pachnące wanilią”, Wyd. Filia 2014 „Pierwsza na liście”, Wyd. Filia 2015 „Moralność pani Piontek”, Wyd. Filia 2015 „Po prostu bądź”, Wyd. Filia 2015 „Awaria małżeńska”, (wspólnie z Nataszą Sochą) Wyd. Filia 2016 , „Pracownia Dobrych myśli” Wyd. Filia 2016, „Czereśnie zawsze muszą być dwie” Wyd. Filia 2017, „Ósmy cud świata „ Wyd. Filia – premiera 13 września 2017.

Nagrody 
2013 „Szkoła żon” – Najlepsza książka na lato – Nagroda główna 2013 „Szkoła żon” – Najlepsza książka na lato – „Powieści z pieprzykiem” 2013 „Ballada o ciotce Matyldzie” – Najlepsza książka na wiosnę – „Proza polska” 2013 „Lilka i spółka” – Najlepsza książka na wiosnę – „Powieść dla starszych dzieci” 2015 „Moralność pani Piontek” – Najbardziej wyczekiwana premiera targowa, Międzynarodowe Targi Książki
w Warszawie 2015 „Pierwsza na liście” – Najlepsza książka dla kobiet (Festiwal literatury w Ząbkowicach Śląskich)


Strony pisarki:


Lekcja biblioteczna dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wygodzie 7.11.20177 listopada 2017 r. PBP w Łowiczu gościła grupę sympatycznej młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Wygodzie z kl. VI-VII. Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie nauczyli się samodzielnie wyszukiwać materiały biblioteczne za pomocą katalogu on-line a także dowiedzieli się jakie inne zadania kulturalno-edukacyjne pełni biblioteka. Nauczycielowi i młodzieży dziękujemy za spotkanie i zapraszamy w nasze progi. 


Lekcja ekologiczna dla uczniów ze Szkół Podstawowych w Jamnie i w Wygodzie 7.11.20177 listopada br. w naszej bibliotece odbyła się kolejna lekcja ekologiczna zorganizowana w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu” pt. „Zmiany w świecie przyrody - jesień/zima”. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III ze Szkół Podstawowych  w Jamnie i w Wygodzie.
Pani Kinga Nowak z Bolimowskiego Parku Krajobrazowego opowiedziała o zmianach jakie zachodzą w życiu roślin i zwierząt. Podczas prelekcji padały odwieczne pytania: Dlaczego drzewa tracą liście? Czemu ptaki odlatują do ciepłych krajów?  Jakie zapasy zwierzęta robią na zimę? Czym należy dokarmiać ptaki i zwierzęta? Udział w spotkaniu sprawił, że odpowiedzi na nie, nie stanowią już problemu  dla naszych młodych słuchaczy.
Mamy nadzieje, że ta lekcja zainspirowała uczniów do samodzielnych poszukiwań.