piątek, 31 marca 2017

Akcja CZYTELUSZEK CZYLI CZYTAMY Z MALUSZKAMI z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

 


Wystawka - 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu przygotowała ekspozycję specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach.Serdecznie zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą placówkę do obejrzenia wystawki, a najmłodszych do czytania książek !
PBP w Łowiczu w związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci propaguje akcję Czyteluszek czyli czytamy z maluszkami w Przedszkolach.
Zachęcamy dorosłych do czytania dzieciom.
  Ekspozycja  w holu PBP w Łowiczu do oglądania przez cały kwiecień 2017.

środa, 29 marca 2017

Zapraszamy na ELIMINACJE POWIATOWE 62. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza do uczestnictwa w  Eliminacjach  Powiatowych  62. Ogólnopolskiego  Konkursu  Recytatorskiego.
Eliminacje odbędą się w Sali Barokowej Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7 dnia 7 kwietnia 2017r.  (początek godz. 10.00).Uczestnicy mogą wystąpić w czterech turniejach:
RECYTATORSKIM -  repertuar  uczestników  obejmuje  3  utwory  w całości lub fragmentach - 2 utwory poetyckie i prozę. Do prezentacji uczestnik wybiera 2  utwory  :  prozę  oraz   utwór  poetycki.  Łączny  czas  wykonania  nie  może przekroczyć 10 minut.   
 WYWIEDZIONE ZE SŁOWA - repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów). Dowolna jest również forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas występu nie może przekroczyć  7 minut.    

 TEATRÓW JEDNEGO AKTORA – obowiązuje przygotowanie spektaklu  w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania nie może przekroczyć  30 minut.  

 POEZJI ŚPIEWANEJ - repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany. Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 10 minut. Wykonywane mogą być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub prasie literackiej. Przynajmniej jeden utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę. Uczestnicy mogą wykonać trzeci utwór z tekstem własnym.W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.Zgłoszenia do konkursu (karty dostępne na stronie www.tkt.pl) powinny być kierowane na adres:   Powiatowa   Biblioteka   Publiczna   w   Łowiczu,  Stary  Rynek  5/7, w  terminie do 3 kwietnia b.r.

Dodatkowe informacje:  www.tkt.art.pl