wtorek, 3 listopada 2015

Relacja ze spotkania DKK   W środę 21 października 2015 roku o godzinie 17.00 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu. W spotkaniu wzięło udział 8 osób,  z czego 1 z pań odwiedziła nas po raz pierwszy.
Na spotkaniu omawiano książkę Harukiego Murakamiego "Słuchaj pieśni wiatru" oraz "Flipper roku 1973" (wydanie podwójne w jednym woluminie). Obie pozycje są pierwszymi dokonaniami pisarskimi autora, w fabule daleko szukać realizmu, przedstawione są raczej abstrakcyjne historie.
   Czytelniczki nie były zgodne co do oceny książki. Niektóre wyrażały się o niej bardzo pozytywnie, traktując ją jako lekką pozycję w trudnym i zabieganym życiu. Inne panie natomiast zauważały niedosyt informacji o Japonii, jej mieszkańcach, kulturze itp. Jednak japoński klimat został dostrzeżony pośrednio, w uporządkowanym sposobie napisania książki.
   Na zakończenie czytelniczki otrzymały książkę "Zdrada pachnie pomarańczami", o której będą dyskutować na kolejnym spotkaniu w środę 18 listopada