piątek, 4 października 2019

Zapraszamy po NOWOŚCI DLA DZIECI!

  Najmłodsi Czytelnicy !
Zapraszamy do biblioteki po nowe, kolorowe książeczki.
Dorośli mogą rezerwować online przez katalog biblioteczny. 
Zakładka NOWOŚCI 

czwartek, 3 października 2019

Lekcje biblioteczne


W poniedziałek, 30 września, biblioteką zawładnęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Popowie. Trzy grupy uczniów, wraz z wychowawcami, poznawały PBP w Łowiczu. Dzieci, podczas warsztatów, przekonały się jak łatwy w obsłudze jest internetowy katalog biblioteki. Z ogromnym zapałem wykonywały wszystkie przygotowane przez bibliotekarzy zadania i nabyły nowych umiejętności. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie w nasze progi. 

środa, 2 października 2019

Pierwsza rozgrywka gry miejskiej ,,Tropem tajemniczego skarbu'' za nami

Pierwsza rozgrywka gry za nami! 28 września Łowicz zamienił się w pole gry, a wszystko to za sprawą mobilnego projektu-gry miejskiej na smartfony pn. ,,Tropem tajemniczego skarbu'', zorganizowanej w ramach cyklu gier terenowych TAJEMNICZE ŁÓDZKIE z okazji obchodów 100-lecia Województwa Łódzkiego, objęte Patronem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.
Nagrody dla uczestników ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W pierwszej rozgrywce wzięło udział 5 drużyn ze szkół ponadpodstawowych z Łowicza. Rywalizowały ze sobą: ZSP nr 1 (drużyna 5 osobowa), ZSP nr 2 (2 drużyny: 3osobowa i 5osobowa), ZSP nr 4 (5osobowa) oraz Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju (2osobowa). Wygrała drużyna ,,Podrzeczna 30'' z ZSP nr 1 w Łowiczu. GRATULUJEMY! Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i prawidłowe rozwiązywanie poszczególnych zadań, za które gracze zbierali punkty. Przemieszczając się po mieście ze smartfonem i zainstalowaną aplikacją ActionTrack poznawali historię Łowicza oraz główną postać - muzealnika i regionalistę Władysława Tarczyńskiego. Drużyny miały zróżnicowane zadania od krzyżówek papierowych, rzeczywistych puzzli do ułożenia, fotograficzne, łamigłówki, rebusy, szukanie tajemniczych postaci historycznych (m.in. Anieli Chmielińskiej), wieloetapowe oraz wiele wiele innych. Zróżnicowanie poszczególnych zadań sprawiło, że z pewnością nie mieli czasu się nudzić. Oprócz punktów, zadaniem celowym było rozwiązanie głównego kodu gry, który miał ich doprowadzić do tajemniczego skarbu. Organizatorzy raz jeszcze składają podziękowania za udany projekt, co przełożyło się na zadowolenie uczestników gry. 
Dziękujemy pracownikom z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (za mobilne stworzenie gry), PTTK Łowicz im. Anieli Chmielińskiej (za wypożyczenie kostiumów postaci historycznych i konsultacje regionalne), pracownikom Archiwum w Warszawie Oddział w Łowiczu (za konsultacje historyczne dot. Tarczyńskiego), wszystkim którzy brali udział w tym dużym przedsięwzięciu.

Relacja w NŁ: https://lowiczanin.info/246016-2/

 

 
 
 
 Więcej zdjęć na facebooku biblioteki: