piątek, 16 czerwca 2017

I Drużynowy Turniej w Szachach Szybkich za namiW środę 14 czerwca br. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu  odbył się
I Drużynowy Turniej w Szachach Szybkich
dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu łowickiego.
Sędzią i zarazem prowadzącym turniej był pan Robert Chojnowski.
Podczas turnieju wyłoniono następujące miejsca:
I Miejsce: UKS „Pijarski KS” Łowicz

II Miejsce: UKS „Pałac” Nieborów

III Miejsce: SP 1 Łowicz

IV Miejsce: GOK Domaniewice
Każda drużyna otrzymała puchar za zajęte miejsce, zaś wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowiczu.
Wystawa fotograficzna Wojciecha Mścichowskiego ''Boże Ciało w Łowiczu''


Boże Ciało w Łowiczu
na fotografiach Wojciecha Mścichowskiego
Barwna procesja Bożego Ciała w Łowiczu jest tematem wystawy fotografii autorstwa Wojciecha Mścichowskiego, dziennikarza współpracującego z Tygodnikiem Katolickim ,,Niedziela’’.
Obchody jednego z najważniejszych wydarzeń religijnych w mieście nad Bzurą są jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce, przyciągają gości z całego świata i znalazły się na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Procesja zachwyca niezwykłym klimatem i jest symbolem regionu łowickiego, co wspaniale oddają fotografie.

Wystawę fotografii można oglądać do końca sierpnia w godzinach pracy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu. 


środa, 14 czerwca 2017

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu przyłączyła się do akcji Uwolnij książkę

13 czerwca br. z okazji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu przyłączyła się do akcji Uwolnij książkę adresowanej do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Akcja polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.Uwolnione książki zostawiliśmy w różnych miejscach Łowicza: w Starostwie Powiatowym, Powiatowym Urzędzie Pracy, Przychodni lekarzy specjalistów „Ars Medica”, kawiarni „Cafe Bordo, restauracji „Powroty” oraz w siedzibie Klubu Seniora „Radość”. Leżą na kawiarnianych stolikach,  urzędowych parapetach i w poczekalniach. Zapraszamy również do siedziby naszej biblioteki. Na specjalnym  bookcrosingowym regale można znaleźć wiele interesujących tytułów. Książki można zabrać ze sobą całkowicie za darmo. Po przeczytaniu wystarczy odłożyć w publiczne miejsce. Zapraszamy i zachęcamy do czytania książek !