czwartek, 15 maja 2014

MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ           14 i 15 maja Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu, realizując tegoroczne hasło TYGODNIA BIBLIOTEK Czytanie łączy pokolenia, zorganizowała  MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ, mające na celu popularyzację książki i czytelnictwa.
              W spotkaniu uczestniczyły dzieci z łowickich przedszkoli: nr 3 „Pszczółka Maja” oraz nr 5”Jaś i Małgosia”. Wiersze, opowiadania i bajki czytali przedszkolakom: Anna Bieguszewska i  Krystyna Kunikowska z Klubu Seniora „Radość”, Bożena Wójt z Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 4 w Łowiczu wraz z Panią Anną Słomską, Eligiusz Pietrucha- łowicki przewodnik PTTK, Bartek Sobczyk - dziennikarz radia Victoria, Magdalena Barlak i Monika Paciorek - bibliotekarki Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu.
           Spotkania udowodniły jak ważne relacje tworzą się podczas wspólnego spędzania czasu z książką i pokazały, zarówno dorosłym jak i dzieciom, że czytanie może być dobrą wspólną zabawą.