wtorek, 23 kwietnia 2019

MAJ W BIBLIOTECE w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019



Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu serdecznie zaprasza na MAJ W BIBLIOTECE, spotkania realizowane w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2019. Zarówno na dorosłych jak i dla dzieci czeka  wiele ciekawych wydarzeń m.in. warsztaty literacko- plastyczne dla przedszkolaków, spotkanie dla młodzieży, warsztaty komputerowe, spotkania ze znanymi pisarzami książek.  

Zaczynamy 8 maja /środa/ o godz. 9.30 w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek warsztatami literacko-plastycznymi dla przedszkolaków pt. ,,Bibliotekarz- zawód czy misja?’’. Opowiemy o naszym zawodzie,  zaprzyjaźnimy maluchy z biblioteką i książką.
9 maja /czwartek/ o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, autorem książek historycznych, publicystą, scenarzystą radiowym, teatralnym i telewizyjnym, ekspertem historycznym - w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy PBP w Łowiczu.
Pozycje autora wielokrotnie znajdowały się na listach bestsellerów EMPIK, Matras i „Gazety Wyborczej”. Autor ponad 50 publikacji książkowych, kilkuset artykułów prasowych, scenarzysta kilku seriali dokumentalnych. Uchodzi za jednego z najbardziej popularnych pisarzy historycznych.  W listopadzie 2013 został odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii
w społeczeństwie, a w listopadzie 2015 odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor książek takich jak: Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej, Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej, Zachłanne na życie, Miłość w Powstaniu Warszawskim i wielu innych.


10 maja /piątek/ o godz. 10.00 będziemy gościć w bibliotece panią Barbarę Gawryluk, tłumaczkę, dziennikarkę radiową, pisarkę książek dla dzieci: Dżok. Legenda o psiej wierności, W zielonej dolinie, Czarna, Klifka i tajemnice dna morza, Kaktus, Pudełko pełne kotów, Przygody wiernego psa, Przedszkolaki z ulicy Morelowej, Teraz tu jest nasz dom, Bazylia, Gwizdek - przygody tatrzańskiego świstaka i wielu innych.


W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci Alfabet. Książka Dżok. Legenda o psiej wierności została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Książki W zielonej dolinie i Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza nominowane były do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zaś powieść Zuzanka z pistacjowego domu otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.
Spotkanie autorskie organizujemy w ramach VII łódzkich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pn. ,,Z książką na walizkach – Co w trawie piszczy?'' we współpracy z Wydawnictwem Literatura. Będzie możliwość zakupienia książek pisarki i zdobycie autografu.

15 maja /środa/ o godz. 11.00 młodzież będzie miała okazję poznać blogerkę i  autorkę książek postapokaliptycznych – Dominikę Tarczoń.
Z postapokalipsą związana jest od 2012 r. Od 2013 r. współtworzy Post – Apokalipsa Polska, największy w Europie serwis poświęcony postapokalipsie, gdzie jest szefową Działowi Literatura. Jako blogerka wypromowała już niemal setkę książek, imprez i twórców w estetyce postapo. Autorka książki Pieśń o Warszawie.

22 maja /środa/ na godz. 16.30 gorąco zapraszamy wszystkich miłośników książek obyczajowych na spotkanie autorskie z Magdaleną Kołosowską.
Pisze dla kobiet i o kobietach, o ich problemach, radościach i smutkach. Autorka powieści: Trawa bardziej zielona, Kształt gruszki, Dlatego mnie kochasz, Tęcza nad jeziorem i wielu innych. Na co dzień mieszka w malowniczej wsi, słynącej z pięknego pałacu Radziwiłłów.

W dniach 13-17 maja o godz. 15.00 odbędą się warsztaty komputerowe dla osób 50+.
Na wszystkie spotkania autorskie WSTĘP WOLNY . Serdecznie zapraszamy !
Pamiętajcie #BIBLIOTEKA jest zawsze blisko Was.

U.CZ.