wtorek, 21 czerwca 2016

Relacja z czerwcowego spotkania DKK


15 czerwca 2016 r.  w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej  w Łowiczu odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o wrażeniach po przeczytaniu książki  „Wilk”. W spotkaniu wzięło udział 9 osób, w tym jeden nowy czytelnik. 

Spotkanie to nabrało charakteru specjalnego, dzięki obecności lokalnej rozgłośni radowej. Dziennikarka Radia Victoria pani Beata Graszka odwiedziła nas, aby przygotować materiał o DKK w Łowiczu i pokazać jak wyglądają nasze spotkania. Wymagało to zastosowania nagłośnienia i spowodowało, że początkowo przebieg spotkania był nieco utrudniony.
Na szczęście nie przeszkodziło to, aby móc w pełni docenić walory książki wyjątkowej, bowiem maszynopis "Wilka" Marka Hłaski został przypadkowo odnaleziony po latach i wydany w 2015 roku. Czytelnicy docenili warsztat pisarza, dla którego ta powieść była nieopublikowanym debiutem. Uznali książkę za ambitną, poruszającą, ale też najsmutniejszą ze wszystkich omawianych do tej pory. Przygnębiający nastrój spowodował, że nie wszyscy dotrwali do zakończenia opowieści.  

Przez najbliższy czas czytelnicy będą zapoznawać się z różnymi książkami Hanny Cygler, ponieważ kolejne spotkanie we wrześniu będzie wieczorem autorskim DKK z tą właśnie pisarką. Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowych